Uvolnily se byty pro mladé páry i pro rodiče samoživitele

  • 16. ledna 2024
  • 2 minuty čtení
  • Radka Loukotová

Deset startovacích bytů pro mladé páry nebo rodiny a jeden speciálně pro rodinu, kde jeden rodič chybí, nabízí aktuálně město v otevřeném výběrovém řízení. Hlásit se do něj lidé mohou do 10. února, u bytů pro samoživitele je uzávěrka o tři dny dříve.

Nabídka startovacích bytů je velkorysá nejen co do počtu – uvolnilo se jich hned deset – ale i co do dispozice. Jde převážně o dvoupokojové, ve dvou případech dokonce třípokojové byty, ale taky třeba o 1 + 1 o velkorysé rozloze téměř 50 m2. Z lokalit je k dispozici jak dobře dopravně dostupná Mostecká nebo Vojtova, tak rodinami vyhledávané bydlení na Stamicově v Kohoutovicích. Celý přehled včetně všech podmínek najdete zde.

Jeden volný dvoupokojový byt pro samoživitele/samoživitelky je v kompletně zrekonstruovaném bytovém domě na Plynárenské. Podmínky pro jeho získání hledejte zde. Bytů pro samoživitele/samoživitelky je prozatím 14. Jde o vcelku mladou bytovou kategorii zavedenou teprve před třemi lety. Zastupitelé ji schválili jako „první bytovou pomoc“ pro domácnosti, kde žije pouze jeden rodič s nezaopatřenými potomky. Cenově dostupné bydlení od města lze získat na tři roky.

Startovacích bytů má Brno 171. Žádat o ně mohou páry (sezdané, registrované i „na hromádce“), v nichž ani jeden nepřekročil věk 40 let. Nájemní smlouva se uzavírá na tři roky, po které je sníženo nájemné: konkrétně v nyní nabízených bytech se pohybuje od 85 do 111 Kč za metr čtvereční za měsíc. Dostupnějším bydlením chce město pomoci mladým lidem se začátkem společného života. Pokud se bydlení oběma stranám osvědčí, po třech letech změní startovací byt status na běžný obecný a nájemníci v něm zůstávají na neurčito.
 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít