Úterní veřejnou debatu o modernizaci železničního uzlu bude moderovat Jakub Železný

  • 19. února 2018
  • 1 minuta čtení
(taz, fpo) AKTUALIZOVÁNO – Veřejná debata na téma modernizace železničního uzlu Brno se bude konat už toto úterý (20. února) v 17.30 v sále zastupitelů na Nové radnici na Dominikánském náměstí.

Veřejné debaty se zúčastní vedení města, zástupce Správy železniční dopravní cesty, která pořizovala studii proveditelnosti, a zástupce Kanceláře architekta města. Hlavní část debaty bude věnována dotazům veřejnosti ohledně budoucnosti brněnského nádraží. Akcí bude provádět moderátor Jakub Železný.

Aktuální stav brněnského hlavního nádraží neodpovídá moderním standardům a kapacitně je na hraně únosnosti. V současné poloze jeho přestavba není možná. O stanovisku města, které vybírá mezi variantou „Petrov“ a „Řeka“, budou zastupitelé rozhodovat na zasedání 27. února.

Konečné slovo má stát jako investor, stanovisko města i kraje, který se v lednu vyslovil pro variantu Řeka, je pouze poradní. Finální rozhodnutí padne v 1. pololetí roku 2018.

Magistrát města Brna si nechal vyhotovit Studii proveditelnosti železničního uzlu Brno, kterou obdržel na konci října loňského roku. Obratem ji distribuoval mezi zastupitele a veřejnosti ji zpřístupnil na webu https://europointbrno.cz/studie-proveditelnosti/.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít