Přeskočit na obsah

Útěchov je o krok blíž nové, moderní budově radnice

03. února 2021

V Útěchově by mohla vyrůst nová budova radnice. Brněnští radní dnes schválili investiční záměr na výstavbu objektu na městském pozemku. Dům bude lépe splňovat současné hygienické a provozní podmínky pro výkon státní správy a samosprávy. Předpokládané náklady činí 11,8 milionu korun.

„Stávající budova radnice už neodpovídá standardům, které jsou nutné pro plynulý chod úřadu. Problematické je například naplnění některých zákonných ustanovení vztahujících se k ochraně osobních údajů. Městská část si proto zaslouží zcela novou radnici, která bude komfortní pro zaměstnance i občany. Vedení Útěchova si už dříve nechalo z vlastních finančních zdrojů zpracovat projektovou dokumentaci. Navržená budova by měla být jednopodlažní a vyroste na pozemku ve vlastnictví města,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nová radnice v Útěchově by podle plánů měla stát poblíž ulice Adamovské, která prochází centrem této městské části. „Součástí investice s předpokládanou cenou 11,8 milionu korun jsou kromě výstavby objektu také přípojky inženýrských sítí nebo úprava okolních ploch. Vzniknou zde například chodníky a parkovací stání. V současné době je tento pozemek prakticky nevyužívaný. Slouží jako travnatá plocha s nepravidelnou sadovou úpravou. Návštěvníci, kteří přijdou na radnici vyřizovat nejrůznější záležitosti, jistě ocení její bezbariérovost, lepší dostupnost MHD nebo šest nových parkovacích míst přímo u budovy. Jedno z nich bude navíc vyhrazené osobám se sníženou schopností pohybu,“ popsal radní pro oblast investic David Grund. Stavba by měla mít mimo jiné také zelenou střechu.

Podle předběžných odhadů by se s výstavbou mohlo začít už letos v květnu a práce by měly trvat přibližně rok.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.