Přeskočit na obsah

Útěchov je o krok blíž nové, moderní budově radnice

03. února 2021
V Útěchově by mohla vyrůst nová budova radnice. Brněnští radní dnes schválili investiční záměr na výstavbu objektu na městském pozemku. Dům bude lépe splňovat současné hygienické a provozní podmínky pro výkon státní správy a samosprávy. Předpokládané náklady činí 11,8 milionu korun.

„Stávající budova radnice už neodpovídá standardům, které jsou nutné pro plynulý chod úřadu. Problematické je například naplnění některých zákonných ustanovení vztahujících se k ochraně osobních údajů. Městská část si proto zaslouží zcela novou radnici, která bude komfortní pro zaměstnance i občany. Vedení Útěchova si už dříve nechalo z vlastních finančních zdrojů zpracovat projektovou dokumentaci. Navržená budova by měla být jednopodlažní a vyroste na pozemku ve vlastnictví města,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nová radnice v Útěchově by podle plánů měla stát poblíž ulice Adamovské, která prochází centrem této městské části. „Součástí investice s předpokládanou cenou 11,8 milionu korun jsou kromě výstavby objektu také přípojky inženýrských sítí nebo úprava okolních ploch. Vzniknou zde například chodníky a parkovací stání. V současné době je tento pozemek prakticky nevyužívaný. Slouží jako travnatá plocha s nepravidelnou sadovou úpravou. Návštěvníci, kteří přijdou na radnici vyřizovat nejrůznější záležitosti, jistě ocení její bezbariérovost, lepší dostupnost MHD nebo šest nových parkovacích míst přímo u budovy. Jedno z nich bude navíc vyhrazené osobám se sníženou schopností pohybu,“ popsal radní pro oblast investic David Grund. Stavba by měla mít mimo jiné také zelenou střechu.

Podle předběžných odhadů by se s výstavbou mohlo začít už letos v květnu a práce by měly trvat přibližně rok.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.