Přeskočit na obsah

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

29. listopadu 2022

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

„Zvláště v době ekonomické krize je nutné, aby Brno daleko více využívalo zkušeností vysoce kvalifikovaných cizinců, kteří se úspěšně uplatnili na pracovním trhu a stali se mezitím brněnskými patrioty. Mohou městu pomoci v zemích svého původu navázat potřebné kontakty a na vlastním příkladu ukázat, že jsme atraktivní lokalitou pro pracovní a podnikatelské příležitosti i pro spokojený rodinný život,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková důvod, proč město finančně podpořilo pilotní projekt Brno Ambassadors sdružující tyto výrazné osobnosti.

S vybranými zástupci brněnských ambasadorů se dnes v Rytířském sále Nové radnice setkala uvolněná zastupitelka pro oblast inovací a spolupráce s výzkumnými organizacemi Anna Putnová, která jednání krátce popsala: „Cílem bylo nejen se navzájem poznat, ale především načerpat informace o osobních zkušenostech našich spolupracovníků, kteří propagují město Brno například v Indii, v Izraeli, na Tchaj-wanu, ve Španělsku, Francii nebo ve Slovinsku. Cenné jsou pro nás také návrhy na příští rok, například propagace studia v Brně nebo spoluúčast na organizaci zahraničních podnikatelských misí.

Brno Ambassadors

Pilotní projekt Brno Ambassadors probíhá od března 2022 a realizuje ho společnost FIRST Innovation Park pod vedením jejího ředitele Vlastimila Veselého, který má více než 13 let zkušeností s podporou zahraničních odborníků v Brně a který je zakladatelem Brno Expat Centre. V prvním roce bylo vybráno 13 ambasadorů pokrývajících 11 zemí, kteří se postupně v regionech svého původu představovali místním kontaktům jako brněnští ambasadoři, kteří jsou připraveni reagovat na dotazy o životě, práci a podnikání v Brně.

Ambasadoři již publikují první výstupy v místních mediích, získávají pro Brno pořadatelství mezinárodních konferencí (konference Language, Culture and Mind 2023) a připravují návštěvu potenciálních investorů v Brně. Město Brno podpořilo projekt Brno Ambassadors částkou 579 000 korun.

Kontakt pro média

Tiskové středisko MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Kaple sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách se utká v soutěži o nejlépe opravenou památku v kraji

Jihomoravský kraj pravidelně vyhlašuje soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok. Do tohoto klání se letos přidává i statutární město Brno s rekonstruovanou kaplí sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách. Radní dnes souhlasili s podáním přihlášky.

Nápady na zlepšení města je opět možné přihlásit do Dáme na vás

Víte o něčem, co by prospělo vaší ulici? Vaší čtvrti? Chybí tam nějaká služba? Projekty, které by pozvedly život v Brně o úroveň výš a na které by vám stačilo 5 milionů korun, lze ode dneška až do 15. května přihlašovat do letošního (už sedmého) ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

I v letošním roce se mohou Brňané těšit na sportovní a zábavní akce pod taktovkou městské společnosti STAREZ-SPORT

Společnost STAREZ-SPORT každoročně pro město Brno pořádá řadu akcí a projektů. Na dnešním zasedání radní projednali změny pro letošní rok. Některé akce se dočkají větší podpory nebo se upraví jejich organizace.

Brno a Lipsko jsou partnery 50 let. Oslavy výročí zahájil koncert Filharmonie Brno v lipském Gewandhausu

Nedělní koncert Filharmonie Brno v koncertním sále Gewandhaus oficiálně zahájil jubilejní 50. výročí partnerství měst Brna a Lipska.