Urban centrum představuje výsledky soutěže o návrh vodních prvků na Dominikánském náměstí

  • 02. června 2020
  • 1 minuta čtení
(mak) – Ze zrekonstruovaného Dominikánského náměstí zmizela auta a jeho přeměnu ve vstřícný veřejný prostor by měly dovršit nové vodní prvky. Jak dopadla architektonicko-výtvarná soutěž na jejich podobu, uvidí lidé na výstavě, která dnes, 2. června, začíná v Urban centru na Mečové ulici.

Dotvořit charakter Dominikánského náměstí, v letních měsících chladit jeho povrch a zpříjemňovat tak návštěvníkům pobyt v tomto exponovaném brněnském prostoru, to je hlavní účel vodních prvků, které by měly na náměstí vzniknout. V úvahu mimo jiné přicházely drobnější vodní prvek před kostelem svatého Michala a mohutnější kašna nebo fontána před budovou Nové radnice.

Město Brno na podobu vodních prvků na Dominikánském náměstí vyhlásilo v prosinci loňského roku architektonicko-výtvarnou soutěž, s jejímiž výsledky se zájemci mohou seznámit na výstavě v Urban centru na Mečové 5. Od 2. června jsou zde představeny návrhy všech účastníků soutěže. Expozice je přístupná zdarma.

Vzhledem k tomu, že Rada města Brna rozhodla o změně v plánu na organizaci prostoru Dominikánského náměstí, kdy by zde měl vzniknout pouze jeden vodní prvek v jeho centrální části, nebude vítězný návrh realizován. Město proto vypíše novou soutěž.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít