Přeskočit na obsah

Úrazovou nemocnici povede Pavel Piler

25. března 2020

Úrazová nemocnice v Brně bude mít od dubna nového ředitele. Povede ji stávající ředitel Nemocnice Milosrdných bratří Pavel Piler.

Výběrové řízení vyhlásila Rada města Brna na začátku března. Přihlásili se do něj dva uchazeči, kteří museli předložit písemnou práci na téma koncepce Úrazové nemocnice v Brně. Na základě výsledků pohovorů pak devítičlenná komise jednohlasně vybrala vítěze.

Komise rozhodovala v následujícím složení:

Mgr. Petr Hladík – 1. náměstek primátorky města Brna

Bc. Tomáš Koláčný – náměstek primátorky

JUDr. Tomáš Kratochvíl – starosta MČ Brno-Bystrc

MUDr. Roman Kraus, MBA – zástupce odborné veřejnosti

Milan Vojta, M.A., MBA – člen Rady Jihomoravského kraje

Lucie Krejčí – zástupce zaměstnanců Úrazové nemocnice v Brně

Ing. Aleš Doležel – vedoucí Úseku 1. náměstka primátorky MMB

JUDr. Eva Rabušicová – vedoucí Odboru zdraví MMB

Ing. Zdeněk Jurečka – vedoucí Personálního oddělení MMB

Pavel Piler bude od dubna ředitelem obou nemocnic, které zřizuje město Brno. Město ale nechce nemocnice slučovat, chce zajistit jejich úzkou spolupráci tak, jak ji nastínil pan ředitel ve své koncepci. Díky této spolupráci bude možné zvýšit kvalitu a dostupnost zdravotní péče pro Brňany. Druhým důležitým aspektem je možnost získat akreditaci a vzdělávat a vychovávat mladé lékaře. Otevírá to také příležitost dělat společné nákupy či sdílet obslužné provozy,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Děkuji Radě města Brna za vloženou důvěru. Věřím, že manažerské propojení obou městských nemocnic povede ke zlepšení zdravotní péče i větší efektivitě fungování obou institucí,“ řekl nově zvolený ředitel Pavel Piler.

MUDr. Pavel Piler vystudoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity, obor dětské lékařství. Od ledna 2020 je ředitelem Nemocnice Milosrdných bratří. Od roku 1998 působil jako aktivní chirurg a vedoucí lékař v Centru kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno. Dříve pracoval v dačické nemocnici a 10 let v Dětské nemocnici v Brně. V letech 2011 až 2017 se podílel na mezinárodním lékařském výzkumu v rámci projektu ICRC–FNUSA jako vedoucí výzkumného týmu pro tkáňové inženýrství společně s UCL Londýn a s Akademií věd ČR.  

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail:
gardonova.katerina@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.