Přeskočit na obsah

Úrazová nemocnice hledá ředitele pro další funkční období

04. března 2020
Brněnští radní dnes na svém jednání vyhlásili výběrové řízení na funkci ředitele či ředitelky Úrazové nemocnice v Brně. Zájemci, kteří splní podmínky, se mohou hlásit do 18. března.

Dosavadní ředitel Úrazové nemocnice Zdeněk Buštík zastává tuto funkci od roku 2015. Blíží se konec zhodnocení funkčního období, proto je nutné vypsat nové výběrové řízení. Podle toho, jak výběrové řízení dopadne, může vést nemocnici i v dalším období, nebo bude odvolán a nahradí ho nový nástupce.

Mezi uchazeči bude vybírat komise, v níž podle rozhodnutí radních zasednou náměstci primátorky Petr Hladík a Tomáš Koláčný, vedoucí úseku 1. náměstka Aleš Doležel, vedoucí Odboru zdraví Magistrátu města Brna Eva Rabušicová, vedoucí Personálního oddělení MMB Zdeněk Jurečka, psycholožka Jarmila Daxnerová Kvapilová, starosta městské části Brno-Bystrc Tomáš Kratochvíl a bývalý ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Minulost i budoucnost. Zoo Brno slaví 70 let od otevření výstavou v Urban centru

V letošním roce slaví brněnská zoo 70 let od svého otevření. Historii, současnost i budoucnost a význam Zoo Brno představuje nová výstava v Urban centru, která začne ve čtvrtek 25. května a potrvá do 10. července.

Město osadilo střechy osmi městských budov fotovoltaikou, ušetří 20 milionů korun

Městská akciová společnost SAKO Brno SOLAR dokončuje instalaci fotovoltaických panelů na střechách osmi  budov v majetku města. Současně podává žádost o dotace na dalších 55 výroben a v různých fázích projektové přípravy má rozpracováno 70 realizací

Muzejku by měl do konce měsíce opustit problematický nájemce, budova se potom snad konečně dočká slíbeného znovuotevření restaurace

Dlouhodobé neplacení nájemného a záloh na energie, svévolné úpravy interiérů bez respektu k památkové hodnotě objektu, nefungující domluva a nakonec vyjádření na hraně pomluvy – takový je odkaz, který po sobě zanechává nájemce někdejší proslulé Muzejky. Po osmi letech marného čekání na nápravu dostal nájemce výpověď a do 31. května má prostory vyklidit. 

Projekt Nebýt na to sama II Míří k realizaci

Brněnští radní dnes projednali bod týkající se vítězného projektu participativního rozpočtu. Pokračovat budou aktivity zaměřené na lidi, již procházejí onkologickou léčbou Nebýt na to sama II.