Přeskočit na obsah

Úrazová nemocnice hledá ředitele pro další funkční období

04. března 2020

Brněnští radní dnes na svém jednání vyhlásili výběrové řízení na funkci ředitele či ředitelky Úrazové nemocnice v Brně. Zájemci, kteří splní podmínky, se mohou hlásit do 18. března.

Dosavadní ředitel Úrazové nemocnice Zdeněk Buštík zastává tuto funkci od roku 2015. Blíží se konec zhodnocení funkčního období, proto je nutné vypsat nové výběrové řízení. Podle toho, jak výběrové řízení dopadne, může vést nemocnici i v dalším období, nebo bude odvolán a nahradí ho nový nástupce.

Mezi uchazeči bude vybírat komise, v níž podle rozhodnutí radních zasednou náměstci primátorky Petr Hladík a Tomáš Koláčný, vedoucí úseku 1. náměstka Aleš Doležel, vedoucí Odboru zdraví Magistrátu města Brna Eva Rabušicová, vedoucí Personálního oddělení MMB Zdeněk Jurečka, psycholožka Jarmila Daxnerová Kvapilová, starosta městské části Brno-Bystrc Tomáš Kratochvíl a bývalý ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.