Přeskočit na obsah

Úpravy domu Lomená 48 pro sociální bydlení začnou příští rok. Nyní je znám projektant parkoviště a komunikace, vypsány budou i další zakázky

21. dubna 2021

Změna využití městského domu Lomená 48 na objekt sociálního bydlení, což je jeden ze strategických projektů města, pokračuje. Na letošek jsou plánovány administrativní úkony, jako je projektová dokumentace pro výstavbu parkoviště a příjezdové komunikace nebo vypsání veřejných zakázek souvisejících s úpravami budovy, stavební firmy mohou začít s pracemi příští rok.

„Proměna bytového domu z 80. let ve vlastnictví města na objekt, který bude sloužit k trvalému bydlení seniorů, osob s pohybovým postižením, mladých dospělých či matek s dětmi a jako chráněné bydlení, pokračuje. Aktuálně jsme dnes vybrali dodavatele projektové dokumentace parkoviště a příjezdové komunikace, která bude k dispozici do 120 dnů. Následně, ještě letos, bychom chtěli začít hledat zhotovitele, stejně jako další firmy, které provedou menší demoliční práce, a především vnitřní úpravu budovy. Všechny činnosti by měly probíhat souběžně,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Zakázku na projektovou dokumentaci pro výstavbu parkoviště a příjezdové komunikace získala firma Viapont, která uspěla s nabídkovou cenou 763 750 korun bez DPH.

„Dům na Lomené 48 má osm nadzemních podlaží a suterén a je v něm 40 ubytovacích jednotek velikostí 1+1, 1+2 a 1+3. Celkové dispoziční řešení se měnit nebude. Dojde ke změně výtahu, který je nutné rozšířit tak, aby byl využitelný pro přepravu kočárků, a dojde také k modernizaci elektronických rozvodů. Uvažujeme také o případné výměně kuchyňských linek,“ připomněl plány města náměstek primátorky Robert Kerndl.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.