Přeskočit na obsah

Úpravy domu Lomená 48 pro sociální bydlení začnou příští rok. Nyní je znám projektant parkoviště a komunikace, vypsány budou i další zakázky

21. dubna 2021
Změna využití městského domu Lomená 48 na objekt sociálního bydlení, což je jeden ze strategických projektů města, pokračuje. Na letošek jsou plánovány administrativní úkony, jako je projektová dokumentace pro výstavbu parkoviště a příjezdové komunikace nebo vypsání veřejných zakázek souvisejících s úpravami budovy, stavební firmy mohou začít s pracemi příští rok.

„Proměna bytového domu z 80. let ve vlastnictví města na objekt, který bude sloužit k trvalému bydlení seniorů, osob s pohybovým postižením, mladých dospělých či matek s dětmi a jako chráněné bydlení, pokračuje. Aktuálně jsme dnes vybrali dodavatele projektové dokumentace parkoviště a příjezdové komunikace, která bude k dispozici do 120 dnů. Následně, ještě letos, bychom chtěli začít hledat zhotovitele, stejně jako další firmy, které provedou menší demoliční práce, a především vnitřní úpravu budovy. Všechny činnosti by měly probíhat souběžně,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Zakázku na projektovou dokumentaci pro výstavbu parkoviště a příjezdové komunikace získala firma Viapont, která uspěla s nabídkovou cenou 763 750 korun bez DPH.

„Dům na Lomené 48 má osm nadzemních podlaží a suterén a je v něm 40 ubytovacích jednotek velikostí 1+1, 1+2 a 1+3. Celkové dispoziční řešení se měnit nebude. Dojde ke změně výtahu, který je nutné rozšířit tak, aby byl využitelný pro přepravu kočárků, a dojde také k modernizaci elektronických rozvodů. Uvažujeme také o případné výměně kuchyňských linek,“ připomněl plány města náměstek primátorky Robert Kerndl.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.