Přeskočit na obsah

Úpravy čekají Waldorfskou základní a mateřskou školu na Plovdivské, ZŠ Heyrovského i MŠ Štouračova

26. května 2021
Zhotovitele na projekty výměny tepelných zdrojů v Mateřské škole Štouračova a Základní škole Heyrovského vybrali brněnští radní na svém posledním jednání. Zahájili také zadávací řízení, ve kterém se bude vybírat zhotovitel pro stavební úpravy atria a navazujících ploch Waldorfské základní a mateřské školy na Plovdivské v Žabovřeskách. Trojice zmíněných projektů dohromady podle předpokladů vyjde na více než 26 milionů korun a má za cíl zkvalitnění prostředí mateřských a základních škol.

Nejrozsáhlejší změny jsou plánovány v areálu Waldorfské základní a mateřské školy na ulici Plovdivské v Žabovřeskách. Potenciální zhotovitelé se nyní mohou hlásit do výběrového řízení. „Stavební úpravy atria školy umožní, aby mohlo sloužit jako venkovní učebna, přestávkový prostor a místo pro společné setkávání. Velká část plochy bude zatravněna a osázena vegetací. Atrium bude podle plánu vybaveno třinácti druhy výukových prvků. Vznikne tak bezpečný venkovní prostor, ve kterém bude mimo jiné jedna učebna nebo jezírko. Úpravami projde také chodba spojující obě budovy školy. Vznikne zde průchozí učebna, počítá se s bezbariérovou úpravou,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nabídky budou posuzovány podle nejnižší nabídkové ceny. „Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 19,4 mil. Kč vč. DPH. Předpokládáme, že stavební úpravy proběhnou od letošního srpna do dubna příštího roku. Vše ale záleží na průběhu zadávacího řízení,“ doplnil radní pro oblast investic David Grund.

Děti se tak budou moci vzdělávat netradičně venku. „Kromě zkrášlení prostředí umožní úpravy dětem výuku ve venkovním prostoru i v zimním období. Navíc nové atrium poskytne místo pro praktickou výuku, která je pro děti velmi prospěšná,“ dodal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

O krok dále jsou projekty výměny tepelných zdrojů na jedné brněnské mateřské a jedné základní škole. Radní dnes vybrali zhotovitele. „Ze všech nabídek jsme jako nejvýhodnější na vybudování technické místnosti na umístění kondenzačních kotlů a zásobníku teplé užitkové vody, odstranění zařízení stávající kotelny, úplnou výměnu rozvodů ústředního vytápění a nový venkovní a vnitřní rozvod plynu v mateřské škole Štouračova zvolili společnost Ilastan. Nabídková cena byla 1 371 937 korun. Na základní škole Heyrovského je nutné vybudovat nový energeticky úsporný a ekologický zdroj tepla. Ten pomůže snížit spotřebu zemního plynu a elektrické energie. Vyměnit se musí také potrubní rozvody. S nabídkovou cenou 5 705 762 korun uspěla společnost ZT energy,“ popsal Jaroslav Suchý. U prací na obou školách se předpokládá zahájení v druhé polovině letošního června, dokončení pak na konci září. Od poloviny srpna by měl zhotovitel dělat pouze dokončovací práce za provozu škol.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.