Přeskočit na obsah

Úpravy čekají Waldorfskou základní a mateřskou školu na Plovdivské, ZŠ Heyrovského i MŠ Štouračova

26. května 2021
Zhotovitele na projekty výměny tepelných zdrojů v Mateřské škole Štouračova a Základní škole Heyrovského vybrali brněnští radní na svém posledním jednání. Zahájili také zadávací řízení, ve kterém se bude vybírat zhotovitel pro stavební úpravy atria a navazujících ploch Waldorfské základní a mateřské školy na Plovdivské v Žabovřeskách. Trojice zmíněných projektů dohromady podle předpokladů vyjde na více než 26 milionů korun a má za cíl zkvalitnění prostředí mateřských a základních škol.

Nejrozsáhlejší změny jsou plánovány v areálu Waldorfské základní a mateřské školy na ulici Plovdivské v Žabovřeskách. Potenciální zhotovitelé se nyní mohou hlásit do výběrového řízení. „Stavební úpravy atria školy umožní, aby mohlo sloužit jako venkovní učebna, přestávkový prostor a místo pro společné setkávání. Velká část plochy bude zatravněna a osázena vegetací. Atrium bude podle plánu vybaveno třinácti druhy výukových prvků. Vznikne tak bezpečný venkovní prostor, ve kterém bude mimo jiné jedna učebna nebo jezírko. Úpravami projde také chodba spojující obě budovy školy. Vznikne zde průchozí učebna, počítá se s bezbariérovou úpravou,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nabídky budou posuzovány podle nejnižší nabídkové ceny. „Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 19,4 mil. Kč vč. DPH. Předpokládáme, že stavební úpravy proběhnou od letošního srpna do dubna příštího roku. Vše ale záleží na průběhu zadávacího řízení,“ doplnil radní pro oblast investic David Grund.

Děti se tak budou moci vzdělávat netradičně venku. „Kromě zkrášlení prostředí umožní úpravy dětem výuku ve venkovním prostoru i v zimním období. Navíc nové atrium poskytne místo pro praktickou výuku, která je pro děti velmi prospěšná,“ dodal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

O krok dále jsou projekty výměny tepelných zdrojů na jedné brněnské mateřské a jedné základní škole. Radní dnes vybrali zhotovitele. „Ze všech nabídek jsme jako nejvýhodnější na vybudování technické místnosti na umístění kondenzačních kotlů a zásobníku teplé užitkové vody, odstranění zařízení stávající kotelny, úplnou výměnu rozvodů ústředního vytápění a nový venkovní a vnitřní rozvod plynu v mateřské škole Štouračova zvolili společnost Ilastan. Nabídková cena byla 1 371 937 korun. Na základní škole Heyrovského je nutné vybudovat nový energeticky úsporný a ekologický zdroj tepla. Ten pomůže snížit spotřebu zemního plynu a elektrické energie. Vyměnit se musí také potrubní rozvody. S nabídkovou cenou 5 705 762 korun uspěla společnost ZT energy,“ popsal Jaroslav Suchý. U prací na obou školách se předpokládá zahájení v druhé polovině letošního června, dokončení pak na konci září. Od poloviny srpna by měl zhotovitel dělat pouze dokončovací práce za provozu škol.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.