Přeskočit na obsah

Úpravy čekají Waldorfskou základní a mateřskou školu na Plovdivské, ZŠ Heyrovského i MŠ Štouračova

26. května 2021

Zhotovitele na projekty výměny tepelných zdrojů v Mateřské škole Štouračova a Základní škole Heyrovského vybrali brněnští radní na svém posledním jednání. Zahájili také zadávací řízení, ve kterém se bude vybírat zhotovitel pro stavební úpravy atria a navazujících ploch Waldorfské základní a mateřské školy na Plovdivské v Žabovřeskách. Trojice zmíněných projektů dohromady podle předpokladů vyjde na více než 26 milionů korun a má za cíl zkvalitnění prostředí mateřských a základních škol.

Nejrozsáhlejší změny jsou plánovány v areálu Waldorfské základní a mateřské školy na ulici Plovdivské v Žabovřeskách. Potenciální zhotovitelé se nyní mohou hlásit do výběrového řízení. „Stavební úpravy atria školy umožní, aby mohlo sloužit jako venkovní učebna, přestávkový prostor a místo pro společné setkávání. Velká část plochy bude zatravněna a osázena vegetací. Atrium bude podle plánu vybaveno třinácti druhy výukových prvků. Vznikne tak bezpečný venkovní prostor, ve kterém bude mimo jiné jedna učebna nebo jezírko. Úpravami projde také chodba spojující obě budovy školy. Vznikne zde průchozí učebna, počítá se s bezbariérovou úpravou,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nabídky budou posuzovány podle nejnižší nabídkové ceny. „Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 19,4 mil. Kč vč. DPH. Předpokládáme, že stavební úpravy proběhnou od letošního srpna do dubna příštího roku. Vše ale záleží na průběhu zadávacího řízení,“ doplnil radní pro oblast investic David Grund.

Děti se tak budou moci vzdělávat netradičně venku. „Kromě zkrášlení prostředí umožní úpravy dětem výuku ve venkovním prostoru i v zimním období. Navíc nové atrium poskytne místo pro praktickou výuku, která je pro děti velmi prospěšná,“ dodal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

O krok dále jsou projekty výměny tepelných zdrojů na jedné brněnské mateřské a jedné základní škole. Radní dnes vybrali zhotovitele. „Ze všech nabídek jsme jako nejvýhodnější na vybudování technické místnosti na umístění kondenzačních kotlů a zásobníku teplé užitkové vody, odstranění zařízení stávající kotelny, úplnou výměnu rozvodů ústředního vytápění a nový venkovní a vnitřní rozvod plynu v mateřské škole Štouračova zvolili společnost Ilastan. Nabídková cena byla 1 371 937 korun. Na základní škole Heyrovského je nutné vybudovat nový energeticky úsporný a ekologický zdroj tepla. Ten pomůže snížit spotřebu zemního plynu a elektrické energie. Vyměnit se musí také potrubní rozvody. S nabídkovou cenou 5 705 762 korun uspěla společnost ZT energy,“ popsal Jaroslav Suchý. U prací na obou školách se předpokládá zahájení v druhé polovině letošního června, dokončení pak na konci září. Od poloviny srpna by měl zhotovitel dělat pouze dokončovací práce za provozu škol.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.