Přeskočit na obsah

Upravený návrh nového územního plánu byl zveřejněn v pátek 5. listopadu, opakované veřejné projednání se uskuteční v úterý 7. prosince

05. listopadu 2021

Magistrát města Brna zveřejnil upravený návrh nového územního plánu města Brna. Připomínkování bude možné ode dne zveřejnění do 14. prosince, pro zájemce bude územní plán k nahlédnutí či prostudování o den déle. Pořizovatel se zpracovatelem zároveň připravují druhé opakované veřejné projednání.

 Upravený návrh nového územního plánu je k dispozici v listinné i v elektronické podobě. Podotýkám, že bude možné dokument připomínkovat pouze v rozsahu provedených podstatných úprav. Co se týče opakovaného veřejného projednání, to se uskuteční v úterý 7. prosince na brněnském výstavišti. Pro ty, kteří se jej nebudou moci zúčastnit, připravíme i online přenos. Pokud by chtěl někdo upravený návrh konzultovat s pořizovatelem, může napsat na e-mail pripravovanyUPmB@brno.cz nebo zavolat na bezplatnou linku 800 122 212. Jsem velice rád, že jsme se dostali od schválení jednotlivých úprav, jako jsou rozšíření ploch zeleně, snížení výšek budov v okrajových městských částech a vypuštění městské nemocnice z lokality Kraví hory, až do dalšího kroku veřejného projednání,“ uvedl radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

 Veškeré podrobnější informace si může každý přečíst ve zveřejněné veřejné vyhlášce na úřední desce MMB, úřední desce každé MČ a portálu územního plánování města Brna (https://upmb.brno.cz/ii-upraveny-navrh-2021/).

Upravený návrh nového územního plánu je v listinné podobě k dispozici v budově Magistrátu města Brna na Kounicově 67, a to v zasedací místnosti č. 426 ve 4. podlaží. V elektronické podobě je dostupný na výše zmíněném portálu, kde bude zajištěn i online přenos z veřejného projednání.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.