Přeskočit na obsah

Upravený návrh nového územního plánu byl zveřejněn v pátek 5. listopadu, opakované veřejné projednání se uskuteční v úterý 7. prosince

05. listopadu 2021
Magistrát města Brna zveřejnil upravený návrh nového územního plánu města Brna. Připomínkování bude možné ode dne zveřejnění do 14. prosince, pro zájemce bude územní plán k nahlédnutí či prostudování o den déle. Pořizovatel se zpracovatelem zároveň připravují druhé opakované veřejné projednání.

 Upravený návrh nového územního plánu je k dispozici v listinné i v elektronické podobě. Podotýkám, že bude možné dokument připomínkovat pouze v rozsahu provedených podstatných úprav. Co se týče opakovaného veřejného projednání, to se uskuteční v úterý 7. prosince na brněnském výstavišti. Pro ty, kteří se jej nebudou moci zúčastnit, připravíme i online přenos. Pokud by chtěl někdo upravený návrh konzultovat s pořizovatelem, může napsat na e-mail pripravovanyUPmB@brno.cz nebo zavolat na bezplatnou linku 800 122 212. Jsem velice rád, že jsme se dostali od schválení jednotlivých úprav, jako jsou rozšíření ploch zeleně, snížení výšek budov v okrajových městských částech a vypuštění městské nemocnice z lokality Kraví hory, až do dalšího kroku veřejného projednání,“ uvedl radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

 Veškeré podrobnější informace si může každý přečíst ve zveřejněné veřejné vyhlášce na úřední desce MMB, úřední desce každé MČ a portálu územního plánování města Brna (https://upmb.brno.cz/ii-upraveny-navrh-2021/).

Upravený návrh nového územního plánu je v listinné podobě k dispozici v budově Magistrátu města Brna na Kounicově 67, a to v zasedací místnosti č. 426 ve 4. podlaží. V elektronické podobě je dostupný na výše zmíněném portálu, kde bude zajištěn i online přenos z veřejného projednání.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.