Přeskočit na obsah

Umísťování restauračních zahrádek by nemělo být ani letos zpoplatněno. Ušlý příjem bude městským částem opět kompenzován

28. dubna 2021

Za umístění restauračních zahrádek by se nemělo platit ani letos. Rada města Brna dnes projednala výzvu úřadům městských částí, aby odpouštěly příslušné místní poplatky. Od města by stejně jako vloni měly obdržet kompenzaci ušlých příjmů. Součtem jde o více než 6 milionů korun. Tyto kroky ještě musí schválit nejbližší zastupitelstvo.

„Gastronomie, která je chloubou našeho města, patří k oborům nejvíce zasaženým vládními restrikcemi kvůli pandemii nemoci covid-19. Proto chceme podnikatelům, stejně jako vloni, pomoci tím, že nebudou muset platit poplatek za umístění restaurační zahrádky, občerstvení před provozovnou či předsunutých prodejních míst,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Zároveň jsme opět připraveni všem městským částem, jejichž úřady jsou správci tohoto místního poplatku, výpadek příjmů kompenzovat.“

Ze strany města se jedná o další z kroků k podpoře podnikání a oživení města. „Chceme tak s nadcházející hlavní turistickou sezónou přispět k tomu, aby se město vrátilo k relativně normálnímu životu. Vloni se léto v Brně i přes veškerá omezení vydařilo, doufejme, že stejné to bude i letos,“ řekla primátorka Markéta Vaňková.

Nejvíce restauračních zahrádek je na území městské části Brno-střed, která také vybere nejvíc peněz na poplatcích – za loňský rok to bylo přes 4 800 000 korun. „O snížení či o prominutí poplatků jsme již uvažovali. Záměr města kompenzovat výpadek příjmů nás těší, jsme tedy připraveni poskytnout maximální součinnost, v radě městské části se tím budeme zabývat co nejdříve,“ sdělil starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl

Tiskové středisko MMB 
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.