Ulici Vinohrady propojí silnice a chodník s Kamenicí. Radní schválili investiční záměr - Tiskový servis

Ulici Vinohrady propojí silnice a chodník s Kamenicí. Radní schválili investiční záměr

  • 30. dubna 2024
  • 1 minuta čtení

Nová komunikace propojí v budoucnu ulice Vinohrady a Kamenice. Brněnští radní dnes schválili investiční záměr, který se cestou na Červeném kopci zabývá. Předpokládané náklady činí přes 220 milionů korun. Termín zahájení teprve vzejde z dalších fází přípravy.

„Investiční záměr vycházel z územní studie z roku 2017 a technické studie z roku 2021. V oblasti okolo Červeného kopce je v plánu výstavba rodinných a bytových domů. Je proto důležité, aby tudy vedla plnohodnotná komunikace, která spojí ulici Vinohrady a Kamenice. Podle investičního záměru by měla mít dva jízdní pruhy. V celém úseku budou také vybudovány chodníky po obou stranách. Tam, kde to bude možné, bude po pravé straně také vybudován pás zeleně,“ popsal radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Řešený úsek je dlouhý 1400 metrů. Po nové komunikaci by měly jezdit také autobusy nebo trolejbusy městské hromadné dopravy. Součástí projektu jsou i práce na inženýrských sítích. Pod silnicí tak bude umístěna kanalizace a vodovod. Orientační cena investice je 220 623 000 korun včetně DPH. Termín zahájení prací není v této fázi přípravy zatím jasný.

 

Další články z rubriky