Přeskočit na obsah

Ulice Tichého se dočká rekonstrukce kanalizace, po téměř sto letech dostane i nový vodovod

21. července 2021

Sítě na žabovřeské ulici Tichého, sloužící lidem už od první republiky, čeká generální obnova. S pracemi, pro něž dnes brněnští radní vybrali zhotovitele, se má podle plánu začít v půlce října.

Dělníci na ulici Tichého zrekonstruují zhruba 400 metrů kanalizace a vymění obdobnou délku vodovodu; další stovky metrů sítí tvoří přípojky k jednotlivým domům, kterých se rekonstrukce také týká. Po dokončení prací pod zemí budou v ulici obnoveny komunikace a chodníky. Celá investice vyjde na 28,8 milionu korun bez DPH – právě s touto cenou vyhrála výběrové řízení firma IMOS Brno, a. s.

„Ulice Tichého patří k dalším oblastem, kde jsou ještě staré, prvorepublikové sítě – kanalizace pochází z roku 1933, vodovod je dokonce ještě o devět let starší a jsou tím pádem na hranici životnosti. Ani kvalitní a poctivé výrobky nemohou vydržet věčně, navíc se u těchto starších sítí dnes mnohdy potýkáme s nedostatečnou kapacitou. Na obnově vodohospodářské infrastruktury pracují Brněnské vodárny a kanalizace soustavně, momentálně například v lokalitě Křížkovského nebo Solniční,“ doplnila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Podle smlouvy začnou práce v polovině října a trvat budou 34 týdnů. Hotovo by tedy mělo být zhruba v půlce roku 2022.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.