Přeskočit na obsah

Ulice Lesnická v Černých Polích dostane nový vodovod, kanalizaci, koleje a osvětlení

03. června 2020

Rekonstrukci ulice Lesnická plánují brněnští radní. Momentálně probíhají nezbytné přípravy, aby vytížená ulice mohla projít nutnými opravami kolejí, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení nebo zastávek městské hromadné dopravy. Rada města Brna dnes odsouhlasila návrh smlouvy, podle které by měl vedle města spolufinancovat rekonstrukci i Dopravní podnik města Brna. Smlouvu nyní musí schválit zastupitelstvo.

„Lesnická je důležitou a vytíženou silnicí, která si rekonstrukci zaslouží. V rámci snahy koordinovat podobné práce by zde měly společně pracovat městské firmy, jako je Dopravní podnik města Brna, Technické sítě Brno a Brněnské vodárny a kanalizace. Ulice tak projde opravou všeho v jednom termínu, tak aby co nejdříve mohla zase sloužit chodcům i řidičům. Podle odhadů by opravy mohly začít v průběhu příštího roku,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Na základě smlouvy se na financování bude podílet město a Dopravní podnik města Brna. „Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 190,2 milionů korun bez DPH. Smluvní strany zajistí financování prací na svých stavebních objektech. Město tak zaplatí za kanalizaci, vodovod, odvodnění komunikace, tramvajové zastávky a výsadbu zeleně přibližně 105 milionů korun bez DPH,“ uvedl radní pro oblast investic David Grund.

Dopravní podnik města Brna plánuje v ulici rozsáhlé práce. „Rekonstrukcí projde jak tramvajová trať, tak zastávky a trolejové vedení. Počítáme také s rekonstrukcí kabelové trasy a umístěním elektronických informačních panelů. Finanční náklady na tyto práce jsou 85 milionů korun bez DPH,“ popsal generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Souběžně budou v ulici pracovat i další městské firmy. „V plánu je úprava veřejného osvětlení v celé ulici. Zastaralá svítidla na stožárech DPMB budou demontována a nahrazena patnácti novými, moderními, a především úspornými LEDkami,“ podotkl generální ředitel Technických sítí Brno Pavel Rouček.

Zapojí se i Brněnské vodárny a kanalizace. „Stávající kanalizace a vodovod jsou z dvacátých let minulého století a zaslouží si celkovou rekonstrukci. Provedením rekonstrukce dojde ke zlepšení odtokových poměrů v kanalizační síti a současně ke zlepšení stavu zásobování pitnou vodou v zájmové oblasti,“ sdělil generální ředitel Brněnských vodáren a kanalizací Jakub Kožnárek.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.