Ukrajinští občané, kteří uprchli ze země před válkou, budou cestovat městskou hromadnou dopravou v Brně zdarma

  • 04. března 2022
Brno umožní občanům Ukrajiny, kteří ze země uprchli před válečným konfliktem, cestování městskou hromadnou dopravou zdarma. Prokazovat se budou žádostí o vízum nebo vízem, postupně je Dopravní podnik města Brna vybaví speciálními průkazkami. Opatření platí od dnešního dne do odvolání.

„Občanům Ukrajiny, kteří kvůli válečnému konfliktu opustili svou zemi, se snažíme pomáhat všestranně. Kromě zajištění ubytování, stravy a věcí denní potřeby jim chceme usnadnit pohyb po městě Brně. Nově tak budou moci cestovat městskou hromadnou dopravou zdarma,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková. V první fázi při kontrole ve vozech předloží žádost o vízum nebo vízum k pobytu, postupně je bude Dopravní podnik města Brna vybavovat speciálními průkazkami, které jim bezplatnou přepravu umožní.

Opatření je platné od dnešního dne a týká se všech ukrajinských občanů, kteří v posledních týdnech hledají útočiště v České republice.

„Ukrajinským občanům, na které se opatření vztahuje, umožníme cestovat bezplatně v brněnských zónách 100 a 101. Jihomoravský kraj řeší stejné opatření v regionální dopravě. Zdarma by tak měli možnost jezdit po celé jižní Moravě,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek s tím, že už v posledním týdnu pracovníci přepravní kontroly po cestujících ukrajinské národnosti jízdenku nevyžadovali.

Kontakt:

Mgr. Hana Tomaštíková
tisková mluvčí DPMB, a.s.
htomastikova@dpmb.cz


603 587 015

Nejnovější tiskové zprávy