Přeskočit na obsah

Ujetá noční kabaretní romance v Redutě

12. dubna 2017 2 minuty čtení
(java) – Národní divadlo Brno uvede ve čtvrtek 13. dubna inscenaci Strach jíst duši od německého autora Rainera Wernera Fassbindera.

Brněnská jevištní adaptace se od filmové podoby, která byla v roce 1974 dvojnásobně vyznamenána na legendárním festivalu v Cannes, výrazně liší. „Nás především zajímá sexuální život starší ženy. Veškeré dění je ukázáno její optikou,“ uvedl režisér Jan Frič.

Příběh vypráví o milostném setkání dvou diametrálně odlišných světů – stárnoucí osamělé uklízečky Emmi Kurowské a o generaci mladšího divocha Salema. „Děláme si legraci z předsudků, stereotypů a různých archaismů, které jsou zažrané do naší společnosti. To je podle nás nejlepší způsob, jak s tím bojovat,“ řekl dramaturg Martin Kubran.

Původní scénář, který pro činohru NdB nově přeložil Martin Sládeček, se ve scénické úpravě Petra KlariNa Klára a renomovaného režiséra Jana Friče žánrově posunul ke kabaretní romanci s pohádkovými rysy.

Inscenace vychází z přesvědčení, že láska je všudypřítomná a může dřímat i na těch nejnepravděpodobnějších místech, jako je například noční nonstop. „Doufám, že to bude trochu dojemné, byť to asi bude jízda,“ dodal Jan Frič.

Obsazení: Ivana Hloužková j. h., Roman Blumaier, Michaela Rykrová j. h., Petr Bláha a další.

Další reprízy jsou plánovány 19. a 24. dubna a 6. května a 29. června 2017 vždy od 19.00 hodin v divadle Reduta.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.