Přeskočit na obsah

Účinkující u Bolka se dočkají lepšího zázemí, rekonstrukci město vysoutěžilo oproti očekáváním o 30 % levněji

27. května 2021

Desítky let staré sociální zařízení v Divadle Bolka Polívky, které slouží účinkujícím, čeká generální oprava. Novou divadelní sezonu už by tak divadelníci měli zahájit s plným komfortem. Rekonstrukci bude hradit město, které nebytové prostory divadla na Jakubském náměstí 5 vlastní.

 „Divadlo Bolka Polívky je jedním ze symbolů Brna a přináší velmi kvalitní kulturu bez velkých dotací z veřejných peněz, což byl jeden z důvodů, proč jsme i v obtížné situaci městského rozpočtu zrealizovali právě tuto investici. Rekonstrukci sociálního zařízení provede brněnská firma VARSTA, s. r. o., jejíž nabídka byla mezi šesti uchazeči ekonomicky nejvýhodnější. Práce provede za necelých 950 tisíc korun bez DPH, což je 400 tisíc méně, než byl původní předpoklad. Jsem rád, že se nám daří díky otevřeným soutěžím šetřit peníze daňových poplatníků,“ uvedl náměstek pro správu majetku Jiří Oliva.

Předmětem zakázky jsou bourací práce, vyměněny budou vodovodní trubky, kanalizace, sanitární zařízení, elektroinstalace, osvětlení, ventilátory a dělicí stěny kabinek, nové budou i podlahy a malby. Hotovo bude do tří měsíců od nabytí účinnosti smlouvy, která byla dnes podepsána.

Mgr. Radka Loukotová Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.