Přeskočit na obsah

Účinkující u Bolka se dočkají lepšího zázemí, rekonstrukci město vysoutěžilo oproti očekáváním o 30 % levněji

27. května 2021
Desítky let staré sociální zařízení v Divadle Bolka Polívky, které slouží účinkujícím, čeká generální oprava. Novou divadelní sezonu už by tak divadelníci měli zahájit s plným komfortem. Rekonstrukci bude hradit město, které nebytové prostory divadla na Jakubském náměstí 5 vlastní.

 „Divadlo Bolka Polívky je jedním ze symbolů Brna a přináší velmi kvalitní kulturu bez velkých dotací z veřejných peněz, což byl jeden z důvodů, proč jsme i v obtížné situaci městského rozpočtu zrealizovali právě tuto investici. Rekonstrukci sociálního zařízení provede brněnská firma VARSTA, s. r. o., jejíž nabídka byla mezi šesti uchazeči ekonomicky nejvýhodnější. Práce provede za necelých 950 tisíc korun bez DPH, což je 400 tisíc méně, než byl původní předpoklad. Jsem rád, že se nám daří díky otevřeným soutěžím šetřit peníze daňových poplatníků,“ uvedl náměstek pro správu majetku Jiří Oliva.

Předmětem zakázky jsou bourací práce, vyměněny budou vodovodní trubky, kanalizace, sanitární zařízení, elektroinstalace, osvětlení, ventilátory a dělicí stěny kabinek, nové budou i podlahy a malby. Hotovo bude do tří měsíců od nabytí účinnosti smlouvy, která byla dnes podepsána.

Mgr. Radka Loukotová Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.