Účastníci akce Brno hackuje dostanou příležitost spolupracovat na využití městských dat

  • 17. května 2017
  • 2 minuty čtení
(taz) - V Brně již takřka rok působí Skupina pro městská data. Jejím úkolem bylo v první řadě zmapovat datové struktury v jednotlivých organizacích souvisejících s chodem města.

„Nyní je naším úkolem navrhnout, jak data mezi organizacemi města efektivně sdílet a která data je možné sdílet s veřejností jako open data,“ uvedl zastupitel a garant skupiny Jiří Ulip.

Pracovní skupina se nyní rozhodla dát technicky orientovaným zájemcům k dispozici ukázku toho, co jednoho dne bude kompletně katalogizované a veřejně dostupné. Ve dnech  26.–28. 5. proto pořádá spolu s Fondem Otakara Motejla akci BrnoHacks, na které bude možné s daty pracovat a navrhovat jejich využití.

„V předběžném přístupu se můžete těšit například na živá data o polohách vozidel DPMB nebo na záznamy ze sítě senzorů brněnských tepláren, které za několik let existence vygenerovaly přes 70 milionů měření teploty. K dispozici budou i polohy senzorů, což může být zajímavé v kombinaci s veřejně přístupnými mapovými podklady z geografického informačního sytému města,“ popsal zastupitel a organizátor akce Jiří Ulip.

Brněnská data bude samozřejmě možné kombinovat s dalšími veřejnými zdroji jako je registr smluv nebo agregovanými daty o pohybu zákazníků O2. Seznam dat, která budou při akci dostupná, se rozrůstá každým dnem.

„Pokud vás předchozí odstavec zaujal a chtěli byste strávit poslední květnový víkend vymýšlením služeb a aplikací nad těmito daty, pak se se neváhejte přihlásit,“ řekl Jiří Ulip.

Webové stránky projektu a možnost přihlášení najdete zde http://brnohacks.cz/ či na oficiální události na Facebooku.

Nenechte si ujít