Přeskočit na obsah

Ubytovna na Lomené projde modernizací. Město hledá zhotovitele

27. dubna 2022

Ubytovna na Lomené 48 by se mohla dočkat modernizace. Brněnští radní dnes odsouhlasili výzvu k podání nabídky na projekt, jehož cílem je rozsáhlá rekonstrukce zahrnující vybourání a odstranění starých bytových jader a jejich nahrazení novými příčkami, nové omítnutí stěn, menší zednické práce, nové kuchyňské linky nebo veškeré rozvody. Samotné práce by měly zabrat osm měsíců.

„Bývalá ubytovna studentů, zaměstnanců apod. má osm podlaží a suterén. V každém podlaží je pět bytových jednotek s výjimkou prvního, kde je vstup do objektu a bývalá klubovna. Suterén pak ukrývá kotelnu a provozní prostory. Budova je už několik let bez využití a provádí se na ní jen udržovací práce a v zimním období také temperace. Nyní bychom chtěli objekt modernizovat, aby mohl být opět využíván. Po výběru zhotovitele potrvá náročná rekonstrukce podle odhadů asi osm měsíců,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková

Budovu, která byla postavena mezi lety 1985 a 1989 a která byla zakoupena městem Brnem, čeká mnoho změn. „V současnosti elektrické rozvody neodpovídají bezpečnostním normám, proto budou demontovány stejně jako rozvody vody a kanalizace. V plánu je také vybourání a odstranění starých umakartových bytových jader, která chceme nahradit příčkami z pórobetonových tvárnic. Nové budou také kuchyňské linky a digestoře nebo otopná tělesa, podlahy a omítky. Nutné budou i drobné zednické práce, výměna podlah včetně obkladů stěn. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 36 543 267 korun bez DPH. Počítáme, že po rekonstrukci budou v budově bydlet zejména mladé rodiny ve startovacích bytech a dále matky samoživitelky a mladí dospělí, kteří potřebují pomoc. Na přípravě úzce spolupracujeme se starostou Brna-jihu Josefem Haluzou,“ popsal náměstek primátorky Jiří Oliva

Termín zahájení prací nyní nelze s jistotu stanovit, vše záleží na výsledku hledání zhotovitele.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.