Přeskočit na obsah

Ubytovna na Lomené projde modernizací. Město hledá zhotovitele

27. dubna 2022
Ubytovna na Lomené 48 by se mohla dočkat modernizace. Brněnští radní dnes odsouhlasili výzvu k podání nabídky na projekt, jehož cílem je rozsáhlá rekonstrukce zahrnující vybourání a odstranění starých bytových jader a jejich nahrazení novými příčkami, nové omítnutí stěn, menší zednické práce, nové kuchyňské linky nebo veškeré rozvody. Samotné práce by měly zabrat osm měsíců.

„Bývalá ubytovna studentů, zaměstnanců apod. má osm podlaží a suterén. V každém podlaží je pět bytových jednotek s výjimkou prvního, kde je vstup do objektu a bývalá klubovna. Suterén pak ukrývá kotelnu a provozní prostory. Budova je už několik let bez využití a provádí se na ní jen udržovací práce a v zimním období také temperace. Nyní bychom chtěli objekt modernizovat, aby mohl být opět využíván. Po výběru zhotovitele potrvá náročná rekonstrukce podle odhadů asi osm měsíců,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková

Budovu, která byla postavena mezi lety 1985 a 1989 a která byla zakoupena městem Brnem, čeká mnoho změn. „V současnosti elektrické rozvody neodpovídají bezpečnostním normám, proto budou demontovány stejně jako rozvody vody a kanalizace. V plánu je také vybourání a odstranění starých umakartových bytových jader, která chceme nahradit příčkami z pórobetonových tvárnic. Nové budou také kuchyňské linky a digestoře nebo otopná tělesa, podlahy a omítky. Nutné budou i drobné zednické práce, výměna podlah včetně obkladů stěn. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 36 543 267 korun bez DPH. Počítáme, že po rekonstrukci budou v budově bydlet zejména mladé rodiny ve startovacích bytech a dále matky samoživitelky a mladí dospělí, kteří potřebují pomoc. Na přípravě úzce spolupracujeme se starostou Brna-jihu Josefem Haluzou,“ popsal náměstek primátorky Jiří Oliva

Termín zahájení prací nyní nelze s jistotu stanovit, vše záleží na výsledku hledání zhotovitele.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.