Přeskočit na obsah

U Zetoru od pondělka zaparkuje 220 řidičů

01. října 2020

Víc než 220 parkovacích míst v režimu P+R nabídne od pondělka parkoviště u Zetoru při ulici Trnkova. Za dvacet korun tu řidiči můžou odstavit auto až na půl dne a dál do města pokračovat MHD.

„Nové P+R parkoviště v Líšni je přímo u autobusové zastávky linky 58 a jen pár kroků od tramvajové zastávky Novolíšeňská. Dostat se odsud přímo do centra Brna je otázkou čtvrt hodiny,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. „Aby bylo parkoviště pro lidi maximálně vstřícné, jsou tu infopanely Dopravního podniku, takže lidé rychle zjistí, kdy jim jede nejbližší spoj. Přímo zde najdou taky jízdenkový automat,“ dodal.

Řidiči tu na první dvě hodiny zaparkují zdarma, za stání o délce 2–12 hodin dají 20 korun, a pokud odjedou po 12–24 hodinách, zaplatí 100 Kč. Za každých dalších 24 hodin pak opět 100 Kč.

Pozemek získalo město do svého vlastnictví v roce 2018. Odkoupilo ho od společnosti Zetor za 31 milionů korun. Opravy parkovací plochy a chodníků realizovaly Brněnské komunikace v rámci běžné údržby. Město pak zajistilo samotné technologie, tedy především závorový a kamerový systém, a vybudování nového veřejného osvětlení – vše za cenu 10 milionů korun vč. DPH. Finance se čerpaly z Fondu mobility, do něhož putují peníze vybrané za rezidentní parkování. Plánované zprovoznění letos na jaře zbrzdila pandemie covid-19.

Na dalších záchytných parkovištích město pracuje. Nejdále je příprava parkovacího domu na Šumavské, kde se začíná s projektovou dokumentací pro stavební povolení. K dalším prověřovaným lokalitám patří například Bítešská, Purkyňova (zde byla podána žádost o územní rozhodnutí), nádraží Královo Pole nebo Jemelkova.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.