Přeskočit na obsah

U sochy Masaryka si lidé připomněli vznik Československé republiky

28. října 2017 1 minuta čtení
(fpo) – Zástupci vedení města Brna a dalších významných institucí se dnes 28. října sešli u sochy T. G. Masaryka k příležitosti 99. výročí vzniku samostatné Československé republiky.

„Teprve po roce 1989 prožíváme období, kdy si můžeme připomenout začátky naší republiky postavené na demokratických principech. Jsem velmi rád, že dnes je Brno opět na vzestupu a že jsme součástí fungujícího státu. Státu, který stojí na principech svobody. Toho bychom si měli každý den vážit,“ pronesl ve svém projevu primátor Petr Vokřál.

Vzpomínkového aktu se zúčastnil také první náměstek primátora Petr Hladík, náměstek primátora Martin Ander, zástupci Jihomoravského kraje, vysokých škol, státních institucí, konzulátů a spolků sídlících v Brně.

Státní hymnou zakončil slavnostní událost umělecký soubor Vojenská hudba Olomouc.

Součástí oslav vzniku republiky byla i přísaha nových vojáků, která se uskutečnila o den dříve na náměstí Svobody. Tato přísaha proběhla poprvé mimo Prahu.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.