Přeskočit na obsah

U školky na Veslařské se začne upravovat přírodní zahrada, hotovo bude do roka

11. listopadu 2020
Rozsáhlá svažitá zahrada u Mateřské školy Veslařská se dočká úprav, které ještě zvýší její potenciál pro vzdělávání dětí. Na výsadbu zeleně, nový mobiliář a učební pomůcky padne asi 700 tisíc korun, půl milionu ale pokryje dotace.

Zahrada se ke vzdělávacím aktivitám využívá už dnes, děti v ní mají například bylinkovou zahrádku, kamínkovou řeku nebo zahradní amfiteátr. Po provedení plánovaných úprav bude prostředí pro vzdělávání ještě zajímavější, a to nejen pro řízené aktivity, ke kterým děti vybízí učitel, ale i pro ty spontánní, ke kterým děti vede přirozená zvídavost. „Díky péči o krmítka v zahradě se třeba učí, co jedí ježci a co ptáčci, pozorují je, učí se rozeznávat různé druhy. V habrovém bludišti zase na jednu stranu trénují zábavnou formou své orientační schopnosti, zároveň zblízka vidí proměnu stromů v průběhu roku. Nášlapné přírodní chodníky zase rozvíjejí smyslové poznávání a fungují navíc jako prevence proti plochým nohám,“ popsal některé z chystaných prvků 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

„Ještě letos stihne Veřejná zeleň města Brna vysadit několik stromů a keřů, dle klimatických podmínek, popřípadě se výsadba dokončí příští podzim. Celá zahrada bude hotová do konce roku 2021,“ uvedl radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

Úpravy zahrady provede městská firma Veřejná zeleň města Brna za 683 670,57 Kč vč. DPH, 73 % pokryje dotace z Národního programu Životní prostředí.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.