Přeskočit na obsah

U školky na Veslařské se začne upravovat přírodní zahrada, hotovo bude do roka

11. listopadu 2020

Rozsáhlá svažitá zahrada u Mateřské školy Veslařská se dočká úprav, které ještě zvýší její potenciál pro vzdělávání dětí. Na výsadbu zeleně, nový mobiliář a učební pomůcky padne asi 700 tisíc korun, půl milionu ale pokryje dotace.

Zahrada se ke vzdělávacím aktivitám využívá už dnes, děti v ní mají například bylinkovou zahrádku, kamínkovou řeku nebo zahradní amfiteátr. Po provedení plánovaných úprav bude prostředí pro vzdělávání ještě zajímavější, a to nejen pro řízené aktivity, ke kterým děti vybízí učitel, ale i pro ty spontánní, ke kterým děti vede přirozená zvídavost. „Díky péči o krmítka v zahradě se třeba učí, co jedí ježci a co ptáčci, pozorují je, učí se rozeznávat různé druhy. V habrovém bludišti zase na jednu stranu trénují zábavnou formou své orientační schopnosti, zároveň zblízka vidí proměnu stromů v průběhu roku. Nášlapné přírodní chodníky zase rozvíjejí smyslové poznávání a fungují navíc jako prevence proti plochým nohám,“ popsal některé z chystaných prvků 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

„Ještě letos stihne Veřejná zeleň města Brna vysadit několik stromů a keřů, dle klimatických podmínek, popřípadě se výsadba dokončí příští podzim. Celá zahrada bude hotová do konce roku 2021,“ uvedl radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

Úpravy zahrady provede městská firma Veřejná zeleň města Brna za 683 670,57 Kč vč. DPH, 73 % pokryje dotace z Národního programu Životní prostředí.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.