Přeskočit na obsah

U příležitosti Dne Brna budou k dostání BRNOPASy za stovku

12. srpna 2020 1 minuta čtení
(gak) - 375 let letos uplyne od doby, kdy se Brňané ubránili Švédům, kteří obléhali město. Při této příležitosti se v centru města uskuteční třídenní festival Den Brna. Kromě toho bude mít 375 z vás možnost zakoupit si za zvýhodněnou cenu třídenní BRNOPAS a užít si tak zdarma vstupy do brněnských turistických atrakcí nebo třeba plavbu parníkem.

Ve čtvrtek 13. srpna v pravé brněnské poledne, tedy od 11 hodin, bude možné zakoupit celkem 375 kusů zvýhodněných třídenních BRNOPASů v informačním centru TO JE BRNO na Panenské 1 (parkovací dům Domini). Každý z nich bude k dostání za 100 korun. Při nákupu stačí říct heslo: Den Brna. 

Všichni držitelé těchto BRNOPASů mohou zdarma navštívit pět TOP brněnských cílů - zahrady brněnských vil, věž Staré radnice, brněnské podzemí, katedrálu sv. Petra a Pavla a brněnskou zoo. Nákup opravňuje také ke třem dnům bezplatného cestování brněnskou městskou hromadnou dopravou či k využití zpáteční jízdenky na parník ze zastávky Bystrc na hrad Veveří. Další možnosti využití a slev naleznete na www.brnopas.cz.

V tomto termínu není možné využít návštěvu vily Tugendhat, která je zcela obsazená. 

Tyto zvýhodněné BRNOPASy platí pouze po dobu tohoto víkendu, tedy od 14. do 16. srpna. Maximální množství BRNOPASů zakoupených jednou osobou je pět.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.