Týden manželství prozkoumává kořeny a křídla ve vztazích

  • 08. února 2024
  • 2 minuty čtení
  • Jana Vašíčková

Poprvé se v České republice konal Národní týden manželství v roce 2007. Letošní ročník s mottem Kořeny a křídla se uskuteční od 12. do 18. února. Při této příležitosti můžete v Brně navštívit různé akce zaměřené na posílení vztahů a komunikace mezi partnery.

Na pondělí 12. února připravila organizace Vesna diskusi s Lenkou Sovovou o významu a symbolice manželství a sdílení zkušeností párů v dlouhodobém svazku. Na tuto akci je nutné se registrovat e-mailem na antonova@spolekvesna.cz. Diskuse začíná v 17 hodin ve Vesně na Údolní 10.

Jak je možné předcházet krizím v manželství nebo jak manželská soužití ovlivňují rodiny, v nichž vyrůstáme, zjistíte na přednášce v Centru pro rodinu a sociální péči sídlícím na Biskupské 7. Seminář se koná 13. února od 17 hodin.

Ve středu 14. února od 18 hodin pak můžete společně s partnerem navštívit Moravskou galerii v Brně, která pořádá akci Valentýnský Designlab, při níž vás lektor Šimon Kříž zasvětí do procesu tvorby na 3D tiskárně či vyšívacím stroji. Vstupné 1 +1 je 150 korun.

Ve čtvrtek 15. února přichystalo Centrum naděje a pomoci online webinář lékařky Ludmily Lázničkové na téma Manželství – cesta vzájemného respektu. Webinář začne v 19.30 hodin, přihlásit se lze na webu cenap.cz/ntm.

Těm, kteří se ve vztahu chtějí posunout dál a hledají nové možnosti, je určena akce Čas jen pro nás dva, kterou organizuje Cesta pro děti. Připraveny budou zábavné aktivity, při nichž se partneři poznají i z jiné stránky. Vstupné je 300 korun za pár a připraveno bude i občerstvení a dárek. Místa je nutné zarezervovat e-mailem na adrese zdravaskolicka@seznam.cz.

Bližší informace o Národním týdnu manželství 2024 získáte na webu zdravi.brno.cz nebo tydenmanzelstvi.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít