Přeskočit na obsah

Tuřanský hřbitov čekají opravy cest

09. září 2020
Cestní síť je na tuřanském hřbitově zastaralá a místy poškozená. Z tohoto důvodu byl zpracován investiční záměr na její opravu.

„V současné době je hlavní cesta asfaltová a v některých místech štěrková. Problémem jsou vzrostlé stromy, které způsobují praskliny a nerovnosti. Správa hřbitovů města Brna má v plánu všechny cesty v délce 530 metrů opravit. Nově bude hlavní trasa asfaltová a vedlejší mlatová. V rámci stavebních prací bude také rekonstruován venkovní rozvod vody k zálivce zeleně. Stávající rozvody vedoucí po komunikaci budou nově vedené pod ní,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Rozhodnutím radních se investiční akce zařadila do operativního plánu investic. Cenu určí projektová dokumentace, která bude vypracována v následujícím období.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Nejméně rozvodů, stabilní nezaměstnanost, více slunečných dnů. Jaká čísla definují Brno 2022?

Tisíc lidí si loni nově zapsalo do kolonky „trvalé bydliště“ město Brno a počet obyvatel tak vzrostl na 381 tisíc. Dětí se zato narodilo (stejně jako jinde v České republice) ve srovnání s rokem 2021 méně. Nejméně v novodobé historii bylo rozvodů – 659. Nejen demografická, ale i další zajímavá data o městě (třeba kolik bylo požárů, kolik stál průměrně byt nebo kolik spadlo srážek) shrnuje zpráva Brno v číslech.

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.