Přeskočit na obsah

Tuřanský hřbitov čekají opravy cest

09. září 2020

Cestní síť je na tuřanském hřbitově zastaralá a místy poškozená. Z tohoto důvodu byl zpracován investiční záměr na její opravu.

„V současné době je hlavní cesta asfaltová a v některých místech štěrková. Problémem jsou vzrostlé stromy, které způsobují praskliny a nerovnosti. Správa hřbitovů města Brna má v plánu všechny cesty v délce 530 metrů opravit. Nově bude hlavní trasa asfaltová a vedlejší mlatová. V rámci stavebních prací bude také rekonstruován venkovní rozvod vody k zálivce zeleně. Stávající rozvody vedoucí po komunikaci budou nově vedené pod ní,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Rozhodnutím radních se investiční akce zařadila do operativního plánu investic. Cenu určí projektová dokumentace, která bude vypracována v následujícím období.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.