Přeskočit na obsah

Třináct tisíc psů zhlédnete na výstavišti a park Koliště skolí běžci. Dva dny na všechny aktivity v Brně nestačí

01. října 2021 3 minuty čtení
(zob) – Že se toho v Brně děje hodně, je jasná věc! Ale podzim je letos opravdu naplněný zajímavými akcemi a ani tento víkend není výjimkou. Dny architektury otevřou budovy, do kterých se běžně nedostanete. Moravský podzim začíná tento pátek, ale koncerty potrvají až do 17. října. Výstaviště o víkendu hostí Světovou výstavu psů. A sportovci můžou v sobotu vyběhnout na podporu Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje na závodech Skolíme Koliště.

Se Dny architektury je pevně spojen i filmový festival Film a architektura; obě tyto akce si užijete nejen po celý víkend, ale Dny architektury trvají až do 7. října a filmový festival do pondělí 4. října. Po celou tuto dobu můžete navštívit brněnské budovy a místa, která nejsou běžně dostupná. Připraveno je také mnoho procházek s výkladem. Zajímavá jistě bude urbanistická procházka Nohama mnohýma Brnama, která začíná ve 13:00 před hotelem Barceló na Šilingrově náměstí. 

Moravský podzim se vrací a začíná již v pátek zahajovacím koncertem v Janáčkově divadle. Až do 17. října si poslechnete to nejlepší z arménské vážné hudby, minimalistických skladeb a také z díla Jana Nováka, který by letos oslavil 100. narozeniny. 

Klub mladých diváků Brno cílí na studenty středních škol, kdy díky klubovému členství mají levnější vstupenky do brněnských divadel. Zároveň klub připravuje dramaturgický plán z repertoárů daných divadel. V neděli můžou zájemci o tuto kulturní aktivitu navštívit Warm up párty v HaDivadle, kde se seznámí s ostatními členy a také s organizátory Klubu. Atmosféru dotvoří středoškolská kapela Narychlo.

Chcete se podívat, jak bude vypadat nové brněnské nádraží a okolní čtvrť Trnitá? Až do 29. října jsou modely k vidění na výstavě v Křížové chodbě Nové radnice. Vystaveny budou také další návrhy z obou fází soutěže. Výstava je zdarma.

Milovníci běhu, ale také celé rodiny si užijí sobotu v parku při ulici Koliště. Proběhne zde totiž první ročník běžeckého závodu Skolíme Koliště. Zúčastnit se mohou malí, větší i největší sportovci; doprovodný program je připraven pro celou rodinu a vyvrcholí koncertem Jaroslava Uhlíře Hodina zpívání s kapelou. 

Veletrhy a velké akce se na brněnském Výstavišti konečně rozběhly. Světová výstava psů všech plemen, která začala ve čtvrtek 30. září a trvá do neděle 3. října, se do Brna vrátila již potřetí. Prohlídnout si téměř 13 tisíc psů z 53 zemí světa jistě naláká nejednoho příznivce nejlepších přátel člověka. 

Tuzemská špička motocyklových závodníků na přírodních okruzích se o víkendu představí na Masarykově okruhu. Tento závod nově nese jméno po československém velikánovi motosportu Bohumilu Stašovi. Jeho jméno nově bude mít i jedna ze zatáček okruhu. Závody začínají již v pátek a potrvají do neděle. 

Velké výročí slaví baseballový a softballový sportovní klub Technika Brno, ten v Brně působí už 50 let. Oslava se bude konat v sobotu od 10 h v areálu na Kraví hoře. Kromě homerun derby a sportovních aktivit jsou připravena i hudební vystoupení kapel a také slavnostní ohňostroj. 

Horní část Zelného trhu v sobotu obsadí biopěstitelé zeleniny. Koná se totiž již 30. brněnský biojarmark. Dozvíte se i informace o tomto typu zemědělství a lokálních potravinách. Pro děti je připraven doprovodný program. Akce se koná od 9–14 hodin. Po celý víkend si vychutnáte různé druhy burgerů na festivalu jim zasvěceném v Galerii Vaňkovka. Pokud vám není tento gastronomický trend cizí, neváhejte a vyrazte. 

Tradiční hodovou zábavu se všemi tradicemi si užijete o víkendu v Židenicích a ve Starém Lískovci. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.