Třináct tisíc psů zhlédnete na výstavišti a park Koliště skolí běžci. Dva dny na všechny aktivity v Brně nestačí

  • 01. října 2021
  • 3 minuty čtení
(zob) – Že se toho v Brně děje hodně, je jasná věc! Ale podzim je letos opravdu naplněný zajímavými akcemi a ani tento víkend není výjimkou. Dny architektury otevřou budovy, do kterých se běžně nedostanete. Moravský podzim začíná tento pátek, ale koncerty potrvají až do 17. října. Výstaviště o víkendu hostí Světovou výstavu psů. A sportovci můžou v sobotu vyběhnout na podporu Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje na závodech Skolíme Koliště.

Se Dny architektury je pevně spojen i filmový festival Film a architektura; obě tyto akce si užijete nejen po celý víkend, ale Dny architektury trvají až do 7. října a filmový festival do pondělí 4. října. Po celou tuto dobu můžete navštívit brněnské budovy a místa, která nejsou běžně dostupná. Připraveno je také mnoho procházek s výkladem. Zajímavá jistě bude urbanistická procházka Nohama mnohýma Brnama, která začíná ve 13:00 před hotelem Barceló na Šilingrově náměstí. 

Moravský podzim se vrací a začíná již v pátek zahajovacím koncertem v Janáčkově divadle. Až do 17. října si poslechnete to nejlepší z arménské vážné hudby, minimalistických skladeb a také z díla Jana Nováka, který by letos oslavil 100. narozeniny. 

Klub mladých diváků Brno cílí na studenty středních škol, kdy díky klubovému členství mají levnější vstupenky do brněnských divadel. Zároveň klub připravuje dramaturgický plán z repertoárů daných divadel. V neděli můžou zájemci o tuto kulturní aktivitu navštívit Warm up párty v HaDivadle, kde se seznámí s ostatními členy a také s organizátory Klubu. Atmosféru dotvoří středoškolská kapela Narychlo.

Chcete se podívat, jak bude vypadat nové brněnské nádraží a okolní čtvrť Trnitá? Až do 29. října jsou modely k vidění na výstavě v Křížové chodbě Nové radnice. Vystaveny budou také další návrhy z obou fází soutěže. Výstava je zdarma.

Milovníci běhu, ale také celé rodiny si užijí sobotu v parku při ulici Koliště. Proběhne zde totiž první ročník běžeckého závodu Skolíme Koliště. Zúčastnit se mohou malí, větší i největší sportovci; doprovodný program je připraven pro celou rodinu a vyvrcholí koncertem Jaroslava Uhlíře Hodina zpívání s kapelou. 

Veletrhy a velké akce se na brněnském Výstavišti konečně rozběhly. Světová výstava psů všech plemen, která začala ve čtvrtek 30. září a trvá do neděle 3. října, se do Brna vrátila již potřetí. Prohlídnout si téměř 13 tisíc psů z 53 zemí světa jistě naláká nejednoho příznivce nejlepších přátel člověka. 

Tuzemská špička motocyklových závodníků na přírodních okruzích se o víkendu představí na Masarykově okruhu. Tento závod nově nese jméno po československém velikánovi motosportu Bohumilu Stašovi. Jeho jméno nově bude mít i jedna ze zatáček okruhu. Závody začínají již v pátek a potrvají do neděle. 

Velké výročí slaví baseballový a softballový sportovní klub Technika Brno, ten v Brně působí už 50 let. Oslava se bude konat v sobotu od 10 h v areálu na Kraví hoře. Kromě homerun derby a sportovních aktivit jsou připravena i hudební vystoupení kapel a také slavnostní ohňostroj. 

Horní část Zelného trhu v sobotu obsadí biopěstitelé zeleniny. Koná se totiž již 30. brněnský biojarmark. Dozvíte se i informace o tomto typu zemědělství a lokálních potravinách. Pro děti je připraven doprovodný program. Akce se koná od 9–14 hodin. Po celý víkend si vychutnáte různé druhy burgerů na festivalu jim zasvěceném v Galerii Vaňkovka. Pokud vám není tento gastronomický trend cizí, neváhejte a vyrazte. 

Tradiční hodovou zábavu se všemi tradicemi si užijete o víkendu v Židenicích a ve Starém Lískovci. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít