Přeskočit na obsah

Třicet let nezávislosti Ukrajiny připomene Brňanům modrožlutá vlajka na radnici

26. května 2021
V létě oslaví Ukrajina výročí zcela zásadní pro její novodobou historii: 24. srpna 1991 Nejvyšší sovět USSR přijal deklaraci o nezávislosti Ukrajiny a ještě téhož roku uznaly zemi jako nezávislou desítky států. K oslavám významného dne se tentokrát připojí i Brno a vyvěsí ukrajinskou vlajku, schválili dnes radní.

„Čas od času je na Nové radnici k vidění jiná vlajka než naše brněnská nebo ve významné dny vyvěšovaná vlajka státní, česká. Letos už se tu Brňané setkali například s vlajkou řeckou, která připomněla výročí 200 let od počátku revoluce vedoucí k osvobození od 400leté turecké okupace. Opakovaně jsme vyvěsili také vlajku běloruskou jako symbolickou podporu tamní občanské společnosti a obětem represe. Setkáváme se zpravidla s pozitivními ohlasy zejména z řad místních zástupců příslušných národnostních menšin, kteří jsou nadšení, že se k nim Brno takto hlásí. Pro veřejnost je to zase příležitost dozvědět se něco o historii i současnosti těch, kdo žijí v našem sousedství,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

O vyvěšení ukrajinské vlajky město požádala členka Ukrajinské iniciativy jižní Moravy. Na Nové radnici bude vlajka k vidění v den výročí, v úterý 24. srpna 2021.

Ukrajinská menšina patří v Brně k nejsilnějším, podle údajů ministerstva vnitra zde Ukrajinců a Ukrajinek s povoleným pobytem žilo ke konci dubna 2021 přes 9 tisíc.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.