Přeskočit na obsah

Tramvajová zastávka Tábor ve směru do Komína bude bez bariér

25. srpna 2021

Bezbariérová úprava letos čeká tramvajovou zastávku Tábor ve směru na Komín. Dnes to odsouhlasili brněnští radní. Dopravní podnik města Brna dostane na nezbytné práce dotaci ve výši 1,5 milionu korun.

„Je pro nás důležité, aby se po městě mohli lidé pohybovat pokud možno bez omezení. V loňském roce jsme udělali bezbariérové nástupiště na zastávkách Zdráhalova a Venhudova, ostrůvky pak na zastávkách Kartouzská, Grohova, Jugoslávská, Soukenická, Křídlovická a Ústřední hřbitov. Letos se postupně pracuje na lepší přístupnosti dalších osmi ostrůvků a nástupišť v obou směrech. Nyní se do seznamu přidala i zastávka Tábor ve směru na Komín,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

O vhodnosti úprav, které udělají zastávku v Žabovřeskách přístupnější, rozhodl Poradní sbor Rady města Brna pro bezbariérové Brno. Dopravní podnik města Brna pak zažádal o dotaci. „Finanční prostředky budou poskytnuty formou individuální investiční finanční podpory ve výši 1,5 milionu korun. Na tuto částku vyjdou stavební úpravy nástupiště zastávky, které povedou ke splnění podmínek umožňujících bezbariérové užívání. To neslouží pouze lidem, kteří se pohybují na vozíčku, ale ocení ho i lidé s kočárky nebo senioři. Ostrůvek bude podle předpokladů bezbariérový ještě v letošním roce,“ doplnil náměstek primátorky Petr Hladík.

Práce na úpravách ostrůvku by měly začít během měsíce.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.