Přeskočit na obsah

Tradiční Vánoce na radnici se uskuteční. I když v omezeném rozsahu

22. prosince 2021 1 minuta čtení
(gak) - I v letošním roce se mohou lidé těšit na Brněnské Vánoce na radnici, které se uskuteční ve čtvrtek 23. prosince od 10 do 16 hodin. Bohužel vzhledem k epidemické situaci bude i tentokrát akce omezená. Adventní atmosféra ve venkovní variantě pro malé i velké návštěvníky ale zůstane zachována.

Ve čtvrtek, tedy těsně před Štedrým dnem, se nádvoří Nové radnice ponoří do vánoční atmosféry. Uskuteční se tradiční Brněnské Vánoce na radnici, bohužel i tentokrát kvůli koronaviru v omezeném rozsahu. Děti se mohou těšit na malý dáreček. Ten získají, když přinesou vlastnoručně vyrobenou vánoční ozdobu ke stromečkům na nádvoří.

Od 10 do 16 si odtud také budou moci zájemci odnést Betlémské světlo, které budou rozdávat brněnští skauti.

Více informací najdete na https://www.brno.cz/vanocenaradnici.

Při návštěvě akce prosím dodržujte následující:

• ke stánkům přistupujte prosím jednotlivě (případně jedna rodina)
• při návštěvě dodržujte předepsané rozestupy a pokyny pořadatelů
• nezapomeňte si nasadit respirátor v místech kontaktu s dalšími lidmi

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.