Přeskočit na obsah

To nejlepší z Brazílie se představí v Brně

03. června 2020
Odložený Brasil Fest hlásí nové datum konání! Karnevalové veselí, které pořádá TIC BRNO, proběhne od 30. července do 2. srpna, samozřejmě při dodržení bezpečnostních pravidel. Oslavíme tak 100 let česko-brazilských diplomatických vztahů a doslova ochutnáme tuto zemi. Brazilské headlinery doprovodí ti nejlepší čeští interpreti se zkušenostmi z karnevalu v Riu de Janeiru.

Festivalové představení brazilské kultury, hudby, tance a gastronomie ohrozily restrikce spojené s pandemií COVID-19. Naštěstí se podařilo najít nový termín a na Brasil Fest se můžeme těšit na přelomu července a srpna. Během čtyř dnů v Brně zažijeme, zač je toho Brasil. Festival zahájí ve čtvrtek 30. července tematické letní kino na nádvoří Domu pánů z Kunštátu. Druhý den, v pátek, protančí městem karnevalový průvod. Vyrazí z Moravského náměstí a zastaví se až na Zelňáku, kde na radničním nádvoří následně vypukne afterparty. V sobotu 1. srpna zde program bude pokračovat koncerty a ochutnávkou brazilské kuchyně. V neděli se veřejnost může naučit tance a rytmy na workshopech v parku Lužánky.

„Jsem rád, že se Brasil Fest nakonec v Brně odehraje. Místní brazilská komunita se nemůže dočkat, až majoritě předvede svoji kulturu. Zažil jsem pravou karnevalovou atmosféru, a pokud se ji podaří aspoň částečně vytvořit v centru Brna, bude to nezapomenutelný zážitek pro všechny,“ říká radní města Brna pro oblast kultury Marek Fišer.

Mezi brazilskými headlinery uvidíme např. světově proslulého jazzmana Adriana Trindadeho nebo kapelu Tr?s Coraç?es, která hraje severobrazilský fenomén Forró. Jde o hudbu a tanec zpracovávající životní témata lásky, těžké práce a stesku po domově.

„Forró má rytmus podobný tlukotu lidského srdce a snad proto je to srdeční záležitost pro tolik fanoušků. Každá brazilská hudba si vás svým rytmem podmaní a zážitky ze sambodromu a karnevalu vůbec jsou slovy nepopsatelné. Jsem šťastný, že se nám podaří přivézt brazilské umělce a kus toho všeho k nám do Brna,“ doplňuje dramaturg Jakub Škrha.

Jakub Škrha s kapelou Ritmo Factory doplní účinkující na hlavním pódiu a těšit se můžete i na vítězku StarDance Veroniku Lálovou. Tato tanečnice sklidila úspěch také na posledním karnevalu v Riu, do čela pátečního průvodu byste tak těžko hledali někoho lepšího. Veškerý program prvního brazilského festivalu v České republice bude zdarma, a tak se již teď vyplatí sledovat web BrasilFestBrno.cz a Facebook Brasil Fest Brno, kde budou pořadatelé postupně zveřejňovat podrobnosti a novinky.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


TIC Brno
Adéla Nováková
725 047 701
novakova@ticbrno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.