Přeskočit na obsah

To nejlepší z Brazílie se představí v Brně

03. června 2020

Odložený Brasil Fest hlásí nové datum konání! Karnevalové veselí, které pořádá TIC BRNO, proběhne od 30. července do 2. srpna, samozřejmě při dodržení bezpečnostních pravidel. Oslavíme tak 100 let česko-brazilských diplomatických vztahů a doslova ochutnáme tuto zemi. Brazilské headlinery doprovodí ti nejlepší čeští interpreti se zkušenostmi z karnevalu v Riu de Janeiru.

Festivalové představení brazilské kultury, hudby, tance a gastronomie ohrozily restrikce spojené s pandemií COVID-19. Naštěstí se podařilo najít nový termín a na Brasil Fest se můžeme těšit na přelomu července a srpna. Během čtyř dnů v Brně zažijeme, zač je toho Brasil. Festival zahájí ve čtvrtek 30. července tematické letní kino na nádvoří Domu pánů z Kunštátu. Druhý den, v pátek, protančí městem karnevalový průvod. Vyrazí z Moravského náměstí a zastaví se až na Zelňáku, kde na radničním nádvoří následně vypukne afterparty. V sobotu 1. srpna zde program bude pokračovat koncerty a ochutnávkou brazilské kuchyně. V neděli se veřejnost může naučit tance a rytmy na workshopech v parku Lužánky.

„Jsem rád, že se Brasil Fest nakonec v Brně odehraje. Místní brazilská komunita se nemůže dočkat, až majoritě předvede svoji kulturu. Zažil jsem pravou karnevalovou atmosféru, a pokud se ji podaří aspoň částečně vytvořit v centru Brna, bude to nezapomenutelný zážitek pro všechny,“ říká radní města Brna pro oblast kultury Marek Fišer.

Mezi brazilskými headlinery uvidíme např. světově proslulého jazzmana Adriana Trindadeho nebo kapelu Tr?s Coraç?es, která hraje severobrazilský fenomén Forró. Jde o hudbu a tanec zpracovávající životní témata lásky, těžké práce a stesku po domově.

„Forró má rytmus podobný tlukotu lidského srdce a snad proto je to srdeční záležitost pro tolik fanoušků. Každá brazilská hudba si vás svým rytmem podmaní a zážitky ze sambodromu a karnevalu vůbec jsou slovy nepopsatelné. Jsem šťastný, že se nám podaří přivézt brazilské umělce a kus toho všeho k nám do Brna,“ doplňuje dramaturg Jakub Škrha.

Jakub Škrha s kapelou Ritmo Factory doplní účinkující na hlavním pódiu a těšit se můžete i na vítězku StarDance Veroniku Lálovou. Tato tanečnice sklidila úspěch také na posledním karnevalu v Riu, do čela pátečního průvodu byste tak těžko hledali někoho lepšího. Veškerý program prvního brazilského festivalu v České republice bude zdarma, a tak se již teď vyplatí sledovat web BrasilFestBrno.cz a Facebook Brasil Fest Brno, kde budou pořadatelé postupně zveřejňovat podrobnosti a novinky.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


TIC Brno
Adéla Nováková
725 047 701
novakova@ticbrno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.