To nejlepší z Brazílie se představí v Brně - Tiskový servis

To nejlepší z Brazílie se představí v Brně

  • 03. června 2020
  • 2 minuty čtení

Odložený Brasil Fest hlásí nové datum konání! Karnevalové veselí, které pořádá TIC BRNO, proběhne od 30. července do 2. srpna, samozřejmě při dodržení bezpečnostních pravidel. Oslavíme tak 100 let česko-brazilských diplomatických vztahů a doslova ochutnáme tuto zemi. Brazilské headlinery doprovodí ti nejlepší čeští interpreti se zkušenostmi z karnevalu v Riu de Janeiru.

Festivalové představení brazilské kultury, hudby, tance a gastronomie ohrozily restrikce spojené s pandemií COVID-19. Naštěstí se podařilo najít nový termín a na Brasil Fest se můžeme těšit na přelomu července a srpna. Během čtyř dnů v Brně zažijeme, zač je toho Brasil. Festival zahájí ve čtvrtek 30. července tematické letní kino na nádvoří Domu pánů z Kunštátu. Druhý den, v pátek, protančí městem karnevalový průvod. Vyrazí z Moravského náměstí a zastaví se až na Zelňáku, kde na radničním nádvoří následně vypukne afterparty. V sobotu 1. srpna zde program bude pokračovat koncerty a ochutnávkou brazilské kuchyně. V neděli se veřejnost může naučit tance a rytmy na workshopech v parku Lužánky.

„Jsem rád, že se Brasil Fest nakonec v Brně odehraje. Místní brazilská komunita se nemůže dočkat, až majoritě předvede svoji kulturu. Zažil jsem pravou karnevalovou atmosféru, a pokud se ji podaří aspoň částečně vytvořit v centru Brna, bude to nezapomenutelný zážitek pro všechny,“ říká radní města Brna pro oblast kultury Marek Fišer.

Mezi brazilskými headlinery uvidíme např. světově proslulého jazzmana Adriana Trindadeho nebo kapelu Tr?s Coraç?es, která hraje severobrazilský fenomén Forró. Jde o hudbu a tanec zpracovávající životní témata lásky, těžké práce a stesku po domově.

„Forró má rytmus podobný tlukotu lidského srdce a snad proto je to srdeční záležitost pro tolik fanoušků. Každá brazilská hudba si vás svým rytmem podmaní a zážitky ze sambodromu a karnevalu vůbec jsou slovy nepopsatelné. Jsem šťastný, že se nám podaří přivézt brazilské umělce a kus toho všeho k nám do Brna,“ doplňuje dramaturg Jakub Škrha.

Jakub Škrha s kapelou Ritmo Factory doplní účinkující na hlavním pódiu a těšit se můžete i na vítězku StarDance Veroniku Lálovou. Tato tanečnice sklidila úspěch také na posledním karnevalu v Riu, do čela pátečního průvodu byste tak těžko hledali někoho lepšího. Veškerý program prvního brazilského festivalu v České republice bude zdarma, a tak se již teď vyplatí sledovat web BrasilFestBrno.cz a Facebook Brasil Fest Brno, kde budou pořadatelé postupně zveřejňovat podrobnosti a novinky.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


TIC Brno
Adéla Nováková
725 047 701
novakova@ticbrno.cz

Další články z rubriky