TJ Favorit Brno oslavil 60 let od svého vzniku - Tiskový servis

TJ Favorit Brno oslavil 60 let od svého vzniku

• 16. září 2017
  • 2 minuty čtení

(fpo) – Brněnský velodrom včera hostil oslavy cyklistického klubu TJ Favorit Brno. Slavnostní události vévodilo setkání s cyklistickými legendami, které za brněnský klub závodily. Během odpoledního programu byla představena také studie nového velodromu, který by měl nahradit ten stávající.

Oslavy odstartovaly už čtvrtečním závodem Grand Prix Brno. V olympijské disciplíně omniu vyhrál Szymon Krawczyk z Polska před krajanem Danielem Staniszewskim. Třetí dojel do cíle Ir Felix English. Z českých jezdců byl nejlepší na 12. místě Denis Rugovac.

Závod žen vyhrála Amalie Dideriksenová z Dánska s velkým náskokem před polskou dvojicí Justynou Kaczkowskou a Darjou Pikulikovou. Na sedmé místo se probojovala Jarmila Machačová.

Páteční odpoledne patřilo odchovancům TJ Favorit Brno. Fanoušci se mohli potkat například s trojnásobným mistrem světa Ivanem Kučírkem, mladým talentem Michalem Schlegelem nebo paralympionikem Ivem Koblasou.
Zároveň byla zástupci Favoritu s představiteli vedení města představena studie nového velodromu, který by měl nahradit ten stávající. Více se dovíte zde.

Mezinárodní bodovací závod na 50 km Přilba Moravy 2017, jehož historie se začala psát v roce 1939, odstartoval v 19 hodin. Závod ovládli polští jezdci Krawczyk se Staniczewskim. Třetí dojel opět Ir English.
V kategorii žen se zopakovaly čtvrteční výsledky. Vyhrála silniční mistryně světa Amalie Dideriksem. Druhá byla Justyna Kaczowska a třetí Darja Pikulik.

V juniorské kategorii jsme se dočkali úspěchu. Rakušan Lukas Veihberger se stal junorským vítězem. Na stupně vítězů jej doprovodili Jan Voneš z pořádajícího TJ Favorit Brno a Jakub Šťastný z SKC TUFO Prostějov.