Přeskočit na obsah

Titul Učitel roku obdrží šest kantorů, dva získají ocenění za záchranu života

18. března 2020

Při příležitosti Dne učitelů letos město Brno ocení pedagogy titulem Učitel roku 2020. Komise pro výchovu a vzdělávání se jednomyslně rozhodla ocenit vybrané pedagogy v kategoriích: „Výrazná pedagogická osobnost roku“ a „Ocenění za dlouhodobou tvůrčí pedagogickou činnost". Radní dnes vzali ocenění pedagogických pracovníků na vědomí.

„Velmi si vážím toho, že při této příležitosti bude uděleno také Čestné uznání za záchranu lidského života. Obdrží je Mgr. Hana Pavlíčková a Mgr. Lukáš Götz, oba jsou pedagogy ze ZŠ a MŠ Brno, Horníkova 1. Učitelé zachránili život žákyně svojí pohotovou reakcí. V momentě, kdy dívka na toaletě upadla do bezvědomí, jí zajistili základní životní funkce a neprodleně přivolali pomoc. S podezřením na krvácení do mozku ji záchranáři převezli na operaci, každá minuta měla cenu lidského života. Dívka se nyní vrací k výuce,“ uvedl radní města Brna Jaroslav Suchý.

Ocenění v kategorii „Výrazná pedagogická osobnost roku“ získá mezi mateřskými školami ředitelka Mgr. Bc. Martina Šplíchalová z MŠ Brno, Veslařská 256. Mezi učiteli prvního stupně základních škol je obdrží učitelka Mgr. Kateřina Janu ze ZŠ na Bakalovo nábř. 8. Za druhý stupeň základních škol získá titul učitelka Mgr. Hana Plšková ze ZŠ Pavlovská 16.

V kategorii „Ocenění za dlouhodobou tvůrčí pedagogickou činnost" bude vyznamenána ředitelka Mateřské školy Absolonova 2a Renata Škaroupková. Dále získá ocenění za první stupeň zástupce ředitele Ing. et Mgr. Antonín Všetička ze Základní školy Hudcova 35. Za druhý stupeň bude oceněna učitelka Mgr. Dana Mindlová ze Základní školy Novolíšeňská 10.

K rozhodujícím kritériím pro výběr oceněných patří vedle mimořádné pedagogické, odborné a publikační činnosti třeba uplatnění moderních a efektivních vzdělávacích metod nebo zapojení do mezinárodních programů.

Pedagogy k ocenění navrhují ředitelé nebo pedagogické kolektivy škol zřizovaných statutárním městem Brnem a městskými částmi, členové školské rady nebo například ředitelka Jihomoravského inspektorátu ČŠI.

Na Odbor školství, mládeže a tělovýchovy bylo doručeno 43 návrhů na ocenění 26 pedagogických pracovníků (17 návrhů ze škol, 4 návrhy ze školských rad, 22 návrhů od zřizovatelů). Slavnostní ocenění se neuskuteční 27. března z důvodů aktuální situace. Náhradní termín bude upřesněn.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.