Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: zatmění Měsíce, fotbal, gymnastika, sudoval i trhy

27. července 2018 2 minuty čtení
(ik) – Zamění Měsíce, prvoligový fotbal, gymnastika, Bosonožský sudoval i trhy s nádechem exotiky jsou tipy na tento víkend.

Úplné zatmění Měsíce začne dnes ve 21.30, jeho maximální fáze nastane ve 22.21 a skončí ve 23.13. Při dobrém počasí lze tento úkaz sledovat i pouhým okem.

Lidé zatmění mohou pozorovat i z Kraví hory. "V parku najdou příchozí také světelnou instalaci, která představí jednotlivé fáze zatmění," uvedl ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek. Na hvězdou podívanou si zájemci nemusí kupovat lístky, nemusí k tomu mít ani speciální vybavení. Protože je nyní Měsíc nejdále od Země, půjde o nejdelší zatmění tohoto století.

Fanoušci fotbalové Opavy zamíří do Brna. Klub zde v sobotu odehraje své první ligové utkání proti Zlínu. Doma hrát nemůže, stadion nesplňuje podmínky. Zápas na Srbské začne v 17 hodin. Na zápas se majitelé permanentek na Zbrojovku dostanou zadarmo.

V sobotu od 10 hodin bude ve dvoraně Sokola Brno I na Kounicově ulici další část gymnastické akce Cvičíš, cvičím, cvičíme. Bude věnována Ladislavu Váchovi (1899-1943), olympijskému medailistovi v gymnastice.

Již 26. Bosonožský sudoval se uskuteční v sobotu od 14 hodin v lesním areálu u myslivecké chaty v Bosonohách. Startující budou soutěžit ve válení sedmnáctikilového sudu na trati 50 metrů dlouhé.

Teraristé pořádají v neděli od 9 do 12 hodin prodejní trhy v Kongresovém centru výstaviště. Akce je rozšířená o burzu exotického ptactva.

Další tipy najdete i na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.