Tipy na víkend: zatmění Měsíce, fotbal, gymnastika, sudoval i trhy

  • 27. července 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) – Zamění Měsíce, prvoligový fotbal, gymnastika, Bosonožský sudoval i trhy s nádechem exotiky jsou tipy na tento víkend.

Úplné zatmění Měsíce začne dnes ve 21.30, jeho maximální fáze nastane ve 22.21 a skončí ve 23.13. Při dobrém počasí lze tento úkaz sledovat i pouhým okem.

Lidé zatmění mohou pozorovat i z Kraví hory. "V parku najdou příchozí také světelnou instalaci, která představí jednotlivé fáze zatmění," uvedl ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek. Na hvězdou podívanou si zájemci nemusí kupovat lístky, nemusí k tomu mít ani speciální vybavení. Protože je nyní Měsíc nejdále od Země, půjde o nejdelší zatmění tohoto století.

Fanoušci fotbalové Opavy zamíří do Brna. Klub zde v sobotu odehraje své první ligové utkání proti Zlínu. Doma hrát nemůže, stadion nesplňuje podmínky. Zápas na Srbské začne v 17 hodin. Na zápas se majitelé permanentek na Zbrojovku dostanou zadarmo.

V sobotu od 10 hodin bude ve dvoraně Sokola Brno I na Kounicově ulici další část gymnastické akce Cvičíš, cvičím, cvičíme. Bude věnována Ladislavu Váchovi (1899-1943), olympijskému medailistovi v gymnastice.

Již 26. Bosonožský sudoval se uskuteční v sobotu od 14 hodin v lesním areálu u myslivecké chaty v Bosonohách. Startující budou soutěžit ve válení sedmnáctikilového sudu na trati 50 metrů dlouhé.

Teraristé pořádají v neděli od 9 do 12 hodin prodejní trhy v Kongresovém centru výstaviště. Akce je rozšířená o burzu exotického ptactva.

Další tipy najdete i na www.gotobrno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít