Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: začátek hudebního festivalu, výstava designu, Noc vědců, výročí lázní, hokej i běh

06. října 2017 1 minuta čtení
(ik) – Festival Moravský podzim, designová výstava, Noc vědců, výročí lázní na Rašínově, hokej i běh kolem přehrady jsou tipy na tento víkend.

Klavírním maratonem, který trvá osmadvacet hodin, začíná v Besedním domě mezinárodní hudební festival Moravský podzim. Celkem sedmnáct klavíristů bude hrát do pátečního večera.

Slavnostní úvodní koncert festivalu odehraje dnes večer Filharmonie Brno v sále Stadionu pod taktovkou Ilana Volkova.

Motivem Noci vědců ode dneška na sobotu je pohyb. "Připraveno je pro veřejnost více než sto aktivit na univerzitních pracovištích,“ uvedla koordinátorka akce Monika Mikulová. Například Masarykova univerzita pro zájemce od šesti hodin odpoledne až do půlnoci otevře pět vědeckých zón, které propojí speciální autobusová linka. Lidé mohou navštívit také skleníky botanické zahrady Přírodovědecké fakulty univerzity, a to až do desíti hodin večer. Celkový program v Brně i v dalších městech najdete zde.

Dnes od 18 hodin v DRFG Areně se utkají v 10. kole nejvyšší hokejové soutěže Kometa s Libercem, tedy dva nejlepší celky loňského ligového ročníku.

V sobotu kolem 11. hodiny budou startovat vlny závodníků v běhu Vokolopriglu na 14 kilometrů. Přihlášeno je 2 000 atletů všech věkových kategorií. Start i cíl je na Rakovci.

Další tipy najdete na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.