Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: vzpomínka na vzniku státu, akce pro Zemi, návštěva zoo, prohlídky i vysazení lípy

27. října 2017 1 minuta čtení
(ik) – Vznik Československa, čtyřiadvacetihodinovka pro Zemi Climaton, Halloween v zoo, zajímavé prohlídky i vysazení lípy jsou tipy na víkend.

V sobotu v 10.30 se uskuteční na Komenského náměstí před sochou Tomáše G. Masaryka vzpomínkový akt u příležitosti 99. výročí vzniku Československé republiky.

Dnes v 9.30 začala v objektu Industrie na Masné 9 čtyřiadvacetihodinová akce Climathon. Je určena pro lidi, kteří chtějí něco pozitivního udělat pro Brno i Zemi.

V zoo odstartuje v sobotu v 15 hodin Halloween. Jeho součástí je dlabání dýní, dílny pro děti, komentovaná krmení, kouzelník a koncert. Návštěvníci mohou samozřejmě také obdivovat tamní zvířata.

V sobotu se můžete vydat s průvodcem po Brně světem lidí bez domova. Začíná v Lužánkách v 17 hodin. Je pro skupinu 8 lidí a zájemci si musí své místo předem rezervovat.

Prohlídka po stopách zločinu zavede v sobotu od 18 hodin zájemce do interiéru vládní vily. „Zapojí se do vyšetřování vraždy majitele vily továrníka Alfreda Stiassného. Kriminálním dějem je provedou herci v kostýmech,“ uvedl za pořadatele Petr Svoboda.

Slavnostní ukončení Moravského podzimu pořádaného Filharmonií Brno bude v sobotu od 11 hodin v parku na Moravském náměstí. Jeho součástí bude vysazení lípy za zpěvu devíti sborů.

Další tipy jsou i na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.