Tipy na víkend: vzpomínka na vzniku státu, akce pro Zemi, návštěva zoo, prohlídky i vysazení lípy - Tiskový servis

Tipy na víkend: vzpomínka na vzniku státu, akce pro Zemi, návštěva zoo, prohlídky i vysazení lípy

  • 27. října 2017
  • 1 minuta čtení

(ik) – Vznik Československa, čtyřiadvacetihodinovka pro Zemi Climaton, Halloween v zoo, zajímavé prohlídky i vysazení lípy jsou tipy na víkend.

V sobotu v 10.30 se uskuteční na Komenského náměstí před sochou Tomáše G. Masaryka vzpomínkový akt u příležitosti 99. výročí vzniku Československé republiky.

Dnes v 9.30 začala v objektu Industrie na Masné 9 čtyřiadvacetihodinová akce Climathon. Je určena pro lidi, kteří chtějí něco pozitivního udělat pro Brno i Zemi.

V zoo odstartuje v sobotu v 15 hodin Halloween. Jeho součástí je dlabání dýní, dílny pro děti, komentovaná krmení, kouzelník a koncert. Návštěvníci mohou samozřejmě také obdivovat tamní zvířata.

V sobotu se můžete vydat s průvodcem po Brně světem lidí bez domova. Začíná v Lužánkách v 17 hodin. Je pro skupinu 8 lidí a zájemci si musí své místo předem rezervovat.

Prohlídka po stopách zločinu zavede v sobotu od 18 hodin zájemce do interiéru vládní vily. „Zapojí se do vyšetřování vraždy majitele vily továrníka Alfreda Stiassného. Kriminálním dějem je provedou herci v kostýmech,“ uvedl za pořadatele Petr Svoboda.

Slavnostní ukončení Moravského podzimu pořádaného Filharmonií Brno bude v sobotu od 11 hodin v parku na Moravském náměstí. Jeho součástí bude vysazení lípy za zpěvu devíti sborů.

Další tipy jsou i na www.gotobrno.cz.

Další články z rubriky