Přeskočit na obsah

Tipy na víkend ve znamení Velikonoc

13. dubna 2017 2 minuty čtení
(ik) – Řada akcí prodlouženého víkendu je spjata s velikonočními svátky.

Na náměstí Svobody vrcholí Velikonoční slavnosti. Ve 40 stáncích je k dostání zboží s velikonoční tematikou, dále také keramika, šperky, občerstvení i vinařské produkty.

K kostele Nanebevzetí Panny Marie na Jezuitské ulici jsou ve čtvrtek a v pátek od 21 hodin na pořadu dva koncerty Velikonočního festivalu duchovní hudby.

V Letohrádku Mitrovských se koná výstava Jaro a Velikonoce, která přibližuje velikonoční zvyky.

Radnice městské části Brno-střed připravila na Zelném trhu akci s názvem Zelený čtvrtek, kde si všichni návštěvníci mohou pochutnat na špenátové polévce podávané zdarma v době od 13 do 16 hodin. Na tomto náměstí bude také nabídka velikonočního sortimentu.

V pátek a v sobotu uvede Městské divadlo Brno dva velikonoční koncerty. Propojí cyklickou skladbu Via Lucis skladatele Zdenka Merty a rockovou mši Sanctus Daniela Kyzlinka a Johna de Jonga.

V neděli se startem a cílem na náměstí Svobody je na programu Brněnský půlmaraton, Brněnská desítka a další běhy. Start hlavního závodu je v 11 hodin.

Od pátku vyrazí minibusy. Vyhlídkové jízdy pořádá Turistické informační centrum Brno. Budou zájemce vozit až konce října.

V rámci IDS JMK mohou cyklisté i s kolem cestovat v zaintegrovaných vlacích, městských linkách v Brně s označením 1 až 99 a také ve vybraných regionálních cyklobusech. Tyto autobusy s nosiči pro kola jsou v provozu v nepracovní dny od 14. dubna až do 1. října.

Další tipy na Velikonoce v Brně najdete na www.gotobrno.cz

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.