Tipy na víkend ve znamení Velikonoc - Tiskový servis

Tipy na víkend ve znamení Velikonoc

  • 13. dubna 2017
  • 2 minuty čtení

(ik) – Řada akcí prodlouženého víkendu je spjata s velikonočními svátky.

Tipy na víkend ve znamení Velikonoc
Tipy na víkend ve znamení Velikonoc

Na náměstí Svobody vrcholí Velikonoční slavnosti. Ve 40 stáncích je k dostání zboží s velikonoční tematikou, dále také keramika, šperky, občerstvení i vinařské produkty.

K kostele Nanebevzetí Panny Marie na Jezuitské ulici jsou ve čtvrtek a v pátek od 21 hodin na pořadu dva koncerty Velikonočního festivalu duchovní hudby.

V Letohrádku Mitrovských se koná výstava Jaro a Velikonoce, která přibližuje velikonoční zvyky.

Radnice městské části Brno-střed připravila na Zelném trhu akci s názvem Zelený čtvrtek, kde si všichni návštěvníci mohou pochutnat na špenátové polévce podávané zdarma v době od 13 do 16 hodin. Na tomto náměstí bude také nabídka velikonočního sortimentu.

V pátek a v sobotu uvede Městské divadlo Brno dva velikonoční koncerty. Propojí cyklickou skladbu Via Lucis skladatele Zdenka Merty a rockovou mši Sanctus Daniela Kyzlinka a Johna de Jonga.

V neděli se startem a cílem na náměstí Svobody je na programu Brněnský půlmaraton, Brněnská desítka a další běhy. Start hlavního závodu je v 11 hodin.

Od pátku vyrazí minibusy. Vyhlídkové jízdy pořádá Turistické informační centrum Brno. Budou zájemce vozit až konce října.

V rámci IDS JMK mohou cyklisté i s kolem cestovat v zaintegrovaných vlacích, městských linkách v Brně s označením 1 až 99 a také ve vybraných regionálních cyklobusech. Tyto autobusy s nosiči pro kola jsou v provozu v nepracovní dny od 14. dubna až do 1. října.

Další tipy na Velikonoce v Brně najdete na www.gotobrno.cz

Další články z rubriky