Přeskočit na obsah

Tipy na víkend ve znamení Velikonoc

13. dubna 2017 2 minuty čtení
(ik) – Řada akcí prodlouženého víkendu je spjata s velikonočními svátky.

Na náměstí Svobody vrcholí Velikonoční slavnosti. Ve 40 stáncích je k dostání zboží s velikonoční tematikou, dále také keramika, šperky, občerstvení i vinařské produkty.

K kostele Nanebevzetí Panny Marie na Jezuitské ulici jsou ve čtvrtek a v pátek od 21 hodin na pořadu dva koncerty Velikonočního festivalu duchovní hudby.

V Letohrádku Mitrovských se koná výstava Jaro a Velikonoce, která přibližuje velikonoční zvyky.

Radnice městské části Brno-střed připravila na Zelném trhu akci s názvem Zelený čtvrtek, kde si všichni návštěvníci mohou pochutnat na špenátové polévce podávané zdarma v době od 13 do 16 hodin. Na tomto náměstí bude také nabídka velikonočního sortimentu.

V pátek a v sobotu uvede Městské divadlo Brno dva velikonoční koncerty. Propojí cyklickou skladbu Via Lucis skladatele Zdenka Merty a rockovou mši Sanctus Daniela Kyzlinka a Johna de Jonga.

V neděli se startem a cílem na náměstí Svobody je na programu Brněnský půlmaraton, Brněnská desítka a další běhy. Start hlavního závodu je v 11 hodin.

Od pátku vyrazí minibusy. Vyhlídkové jízdy pořádá Turistické informační centrum Brno. Budou zájemce vozit až konce října.

V rámci IDS JMK mohou cyklisté i s kolem cestovat v zaintegrovaných vlacích, městských linkách v Brně s označením 1 až 99 a také ve vybraných regionálních cyklobusech. Tyto autobusy s nosiči pro kola jsou v provozu v nepracovní dny od 14. dubna až do 1. října.

Další tipy na Velikonoce v Brně najdete na www.gotobrno.cz

Dočtete se v Metropolitanu

Nová Zbrojovka. Foto: Marie Schmerková
Přednášky a exkurze nastíní budoucnost Brna

Kam kráčíš, Brno? Tuto otázku si klade stejnojmenná akce, která začne 24. září a potrvá do 17. října.

Revitalizovaný vnitroblok na Skácelově. Foto: archiv MMB
Ekodotace podpoří zelené vnitrobloky, nábřeží i vzdělávání

Tři brněnské dotační programy, které se věnují životnímu prostředí, jsou otevřené od poloviny září do 31. října.

Nové vodní prvky na Dominikánském náměstí. Foto: Kateřina Havelková
Obrazem: Kužely osvěžují vzhled náměstí i návštěvníky

Pohled na Novou radnici už nikdy nebude stejný. V půlce prázdnin na prostranství pod ní přibyly tři bronzové kužely o úctyhodných rozměrech – váží od 200 do 1 000 kilogramů a na výšku měří od 1,4 po 2,4 metru. Slouží nejen jako umělecké dílo, ale také jako vodní prvek. „Stejně jako potrubí, i naše prvky jsou nosičem vodního média, vynášejí ho z podzemních útrob na povrch,“ vysvětlil za autorské duo Tomáš Pavlacký.

Zdeňka Procházková se tématu kyberšikany věnuje řadu let. Foto: Z. Kolařík
Nezakazujte, vysvětlujte, vzkazuje rodičům policistka

Když se dítě vrací domů s poničenými věcmi, v horším případě s modřinami, každého rodiče napadne, že mu někdo ubližuje. Jak ale poznat, že čelí nějakému riziku v online prostoru, na internetu? A jak ho na potenciálně nebezpečné situace připravit? Zeptali jsme se odbornice od Policie České republiky Zdeňky Procházkové, která se danému tématu věnuje řadu let.

Nenechte si ujít

Brněnské kulturní fórum XVII
Dostupnost v umění řeší Brněnské kulturní fórum

Tématem již sedmnáctého Brněnského kulturního fóra je dostupnost. Tentokrát se bude nejenom debatovat a sdílet, ale současně si návštěvníci užijí i krátké umělecké ukázky. 

Hudební vystoupení na Tmavomodrém festivalu 2021. Foto: TIC Brno
Víkendové Brno žije! Konají se komunitní festivaly, setkají se i fandové MHD

Brno vyhlíží nový víkend, který nabídne plno zajímavých akcí. Uskuteční se například benefiční festival v kontaktním centru, narozeninová oslava kreativního hubu nebo akce na dopravním hřišti zaměřená na bezpečnost dětí v provozu. Naskýtá se však i nespočet dalších možností, jak lze strávit volné chvíle.

Přípravný zápas české reprezentace s Nizozemskem před mistrovstvím Evropy 2023. Foto: Lenka Brožová
Brno přivítá nejlepší baseballisty Evropy. Co šampionát nabídne?

Blíží se začátek vrcholné sportovní akce. Od 24. září do 1. října hostí Česko mistrovství Evropy v baseballu, přičemž jedna ze základních skupin i zápasy play-off se odehrají přímo v Brně. Kromě kvalitních soubojů se můžete těšit také na spoustu doprovodných aktivit.

Držitelé ocenění Křesadlo za rok 2022. Foto: Křesadlo – Jihomoravský kraj
Příběhy nezištné pomoci a lidství: pošesté se uděluje cena Křesadlo

Vrací se ocenění pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Již pošesté se koná anketa Křesadlo, jež vyzdvihuje činnost dobrovolníků i jejich životní příběhy. Během září se sbírají nominace do jednotlivých kategorií, příští měsíc naváže také hlasování veřejnosti.