Tipy na víkend: svatý Martin, lední medvědi a festivaly

  • 10. listopadu 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – Svatý Martin na náměstí Svobody, vyvrcholení týdne ledních medvědů v zoo i festival jógy. A také sportovní a lifestylový festival SPORT Life! na výstavišti. To jsou tipy na tento víkend.

Svatý Martin v čele početného průvodu přijede na bílém koni v sobotu v 10.30 na náměstí Svobody. Martina bude představovat herec Národního divadla Brno Martin Sláma. Následovat bude slavnostní přípitek, rozezní se cimbálová muzika a začnou vinné trhy.

Oslavy svatomartinských vín budou pokračovat až do 17. listopadu. Hlavním pořadatelem akce je Vinařský fond ČR.

V pátek a v sobotu vyvrcholí v zoo první ročník Týdne ledních medvědů. „V pátek bude od 14.30 na pořadu komentované krmení těchto krásných zvířat. A v sobotu spustíme v sále správní budovy přímý přenos ledních medvědů z volné přírody, který zajišťuje organizace Polar Bears International,“ uvedla Gabriela Tomíčková, mluvčí zoo.

Týden ledních medvědů se koná v souvislosti s jejich migrací. U města Churchill v Manitobě čekají na zamrznutí Hudsonova zálivu, přes nějž se vracejí k lovištím tuleňů.

Pro vyznavače jógy se ode dneška do neděle koná v Lužánkách čtvrtý ročník festivalu Live Yoga Love Brno. Na pořadu jsou relaxační cvičení, koncerty a přednášky.

Na výstavišti je také ode dneška do neděle na programu další ročník obřího sportovního a lifestylového festivalu SPORT Life!

Další tipy najdete i na www.gotobrno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít