Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: svatby, akční hra, unikátní ryba v zoo i Amadeus

03. listopadu 2017 2 minuty čtení
(ik) – Svatební víkend se uskuteční tento víkend na Špilberku. Pro všechny zájemce, kteří chtějí vstoupit do manželství.

A také další akce. Zde jsou tipy.

Noc splněných přání začne v pátek v 17 hodin na Biskupském dvoře. Má název TMOU.  Je to noční, týmová, šifrovací hra. Výzva pro pětičlenné týmy, které se chtějí poprat s chladnou listopadovou nocí, dobrodružstvím a zašifrovanými zprávami, které po prolomení prozrazují další cestu. TMOU není hon za pokladem ani táborová bojovka. Do cíle dojdou na druhý den pouze ti nejlepší, nejbystřejší a nejodolnější.

Svatební hradní víkend bude po oba víkendové dny. „Zájemci si mohou prohlédnout prostory, které lze si na Špilberku pronajmout k obřadu. A také se seznámí s profesionály, šperkaři, fotografy, cukráři i vizážisty,“ uvedl Michael Kalábek, mluvčí Muzea města Brna spravující Špilberk.

Zoo nově ukazuje lidem unikátní ryby. Ze Stuttgartu dorazily čtyřoké hladinovky. "Oči mají horizontálně dělené a umožňují jim sledovat, co se zároveň děje nad i pod hladinou," řekla mluvčí zoo Gabriela Tomíčková. Ryby jsou nápadné nejen vzhledem, ale i trhavými pohyby.

 Plavou těsně u hladiny, část těla jim dokonce z vody vyčnívá. Podivuhodné hladinovky jsou navíc živorodé. Hladinovky je možné obdivovat z ČR jedině v Brně. Žijí hlavně v pobřežních vodách od Mexika po Brazílii.

V Besedním domě se koná 24. ročník soutěže malých klavíristů Amadeus. Nadané děti do 11 let hrají skladby Wolfganga Amadea Mozarta. V 6 věkových kategoriích se utká celkem 82 soutěžících. Vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční v sobotu v 15 hodin také v Besedním domě.

Další tipy najdete i na www.gotobrno.cz
 

Mohlo by vás dále zajímat

Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží
Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.