Tipy na víkend: svatby, akční hra, unikátní ryba v zoo i Amadeus

  • 03. listopadu 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – Svatební víkend se uskuteční tento víkend na Špilberku. Pro všechny zájemce, kteří chtějí vstoupit do manželství.

A také další akce. Zde jsou tipy.

Noc splněných přání začne v pátek v 17 hodin na Biskupském dvoře. Má název TMOU.  Je to noční, týmová, šifrovací hra. Výzva pro pětičlenné týmy, které se chtějí poprat s chladnou listopadovou nocí, dobrodružstvím a zašifrovanými zprávami, které po prolomení prozrazují další cestu. TMOU není hon za pokladem ani táborová bojovka. Do cíle dojdou na druhý den pouze ti nejlepší, nejbystřejší a nejodolnější.

Svatební hradní víkend bude po oba víkendové dny. „Zájemci si mohou prohlédnout prostory, které lze si na Špilberku pronajmout k obřadu. A také se seznámí s profesionály, šperkaři, fotografy, cukráři i vizážisty,“ uvedl Michael Kalábek, mluvčí Muzea města Brna spravující Špilberk.

Zoo nově ukazuje lidem unikátní ryby. Ze Stuttgartu dorazily čtyřoké hladinovky. "Oči mají horizontálně dělené a umožňují jim sledovat, co se zároveň děje nad i pod hladinou," řekla mluvčí zoo Gabriela Tomíčková. Ryby jsou nápadné nejen vzhledem, ale i trhavými pohyby.

 Plavou těsně u hladiny, část těla jim dokonce z vody vyčnívá. Podivuhodné hladinovky jsou navíc živorodé. Hladinovky je možné obdivovat z ČR jedině v Brně. Žijí hlavně v pobřežních vodách od Mexika po Brazílii.

V Besedním domě se koná 24. ročník soutěže malých klavíristů Amadeus. Nadané děti do 11 let hrají skladby Wolfganga Amadea Mozarta. V 6 věkových kategoriích se utká celkem 82 soutěžících. Vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční v sobotu v 15 hodin také v Besedním domě.

Další tipy najdete i na www.gotobrno.cz
 

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít