Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: sportovní nábory, řemesla na Špilberku, závody aut, věda a oslavy muzea

08. září 2017 2 minuty čtení
(ik) – Den sportovních náborů, Špilberk s řemesly, závody aut, vědecký festival a oslavy Moravského zemského muzea jsou tipy pro víkend.

Téměř 80 klubů a 48 sportovních odvětví se představí při třetím ročníku Dne náborů v sobotu na Kraví hoře. „Opět nechybí biatlon, návštěvníci se můžou těšit třeba na veslování, na kopci bude hned sedmi kluby zastoupen basketbal. Zúčastní se členové Unie sportovních klubů města Brna v čele s Kometou a Zbrojovkou,“ uvedl člen organizačního týmu Petr Krchňák. Akci pořádá městská společnost STAREZ-SPORT.

Špilberk bude žít o víkendu řemeslem. Největší akce Muzea města Brna v letošní sezóně se koná po oba víkendové dny. Chystá se řemeslná hra pro děti Tovaryšský vandr, otevře se celý hrad včetně míst, kam se návštěvníci běžně nedostanou, lidé navštíví řemeslný jarmark nebo rytířský tábor, uvidí šermíře, tanečníky i divadlo. V plánu jsou také speciální prohlídky kasemat, jihozápadního bastionu nebo výstavy Stavba jako Brno, jejíž součástí jsou i středověké stavební stroje – jeřáb, beranidlo a vrátek.

Finalistky soutěže Miss 2017 ČR navštíví Automotodrom v Brně v průběhu Masaryk Racing Days a v sobotu si vyzkoušejí v 10 hodin motokárové závody, kolem 12 hodiny navštíví závodní box Formule 1 a v 15 hodin odstartují jako “umbrella girls” závody formulí.

Vlastní soutěž Česká Miss 2017 bude na pořadu 23. září v brněnské DRFG Areně. Česká Miss je národní soutěž krásy, jejíž vítězky budou reprezentovat ČR na světových soutěžích Miss Universe, Miss Earth a Miss Supranational.

V pátek a v sobotu několik desítek odborníků z brněnských vysokých škol, akademických pracovišť i vzdělávacích institucí odhodí masky vážených vědců a s malými i velkými návštěvníky zahájí hravý Festival vědy. Místem konání je areál Dopravního hřiště Riviéra.

Oslavy 200. výročí založení Moravského zemského muzea se uskuteční v sobotu na na Zelném trhu, v Biskupském dvoře a ve všech expozičních palácích instituce, a to od 13 hodin.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.