Tipy na víkend: sportovní nábory, řemesla na Špilberku, závody aut, věda a oslavy muzea

  • 08. září 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – Den sportovních náborů, Špilberk s řemesly, závody aut, vědecký festival a oslavy Moravského zemského muzea jsou tipy pro víkend.

Téměř 80 klubů a 48 sportovních odvětví se představí při třetím ročníku Dne náborů v sobotu na Kraví hoře. „Opět nechybí biatlon, návštěvníci se můžou těšit třeba na veslování, na kopci bude hned sedmi kluby zastoupen basketbal. Zúčastní se členové Unie sportovních klubů města Brna v čele s Kometou a Zbrojovkou,“ uvedl člen organizačního týmu Petr Krchňák. Akci pořádá městská společnost STAREZ-SPORT.

Špilberk bude žít o víkendu řemeslem. Největší akce Muzea města Brna v letošní sezóně se koná po oba víkendové dny. Chystá se řemeslná hra pro děti Tovaryšský vandr, otevře se celý hrad včetně míst, kam se návštěvníci běžně nedostanou, lidé navštíví řemeslný jarmark nebo rytířský tábor, uvidí šermíře, tanečníky i divadlo. V plánu jsou také speciální prohlídky kasemat, jihozápadního bastionu nebo výstavy Stavba jako Brno, jejíž součástí jsou i středověké stavební stroje – jeřáb, beranidlo a vrátek.

Finalistky soutěže Miss 2017 ČR navštíví Automotodrom v Brně v průběhu Masaryk Racing Days a v sobotu si vyzkoušejí v 10 hodin motokárové závody, kolem 12 hodiny navštíví závodní box Formule 1 a v 15 hodin odstartují jako “umbrella girls” závody formulí.

Vlastní soutěž Česká Miss 2017 bude na pořadu 23. září v brněnské DRFG Areně. Česká Miss je národní soutěž krásy, jejíž vítězky budou reprezentovat ČR na světových soutěžích Miss Universe, Miss Earth a Miss Supranational.

V pátek a v sobotu několik desítek odborníků z brněnských vysokých škol, akademických pracovišť i vzdělávacích institucí odhodí masky vážených vědců a s malými i velkými návštěvníky zahájí hravý Festival vědy. Místem konání je areál Dopravního hřiště Riviéra.

Oslavy 200. výročí založení Moravského zemského muzea se uskuteční v sobotu na na Zelném trhu, v Biskupském dvoře a ve všech expozičních palácích instituce, a to od 13 hodin.

Nenechte si ujít