Tipy na víkend: Španělská i elektro hudba, kuličky, autorské čtení a noc v kasematech

  • 30. června 2017
  • 2 minuty čtení
(bim) – První prázdninový víkend se mohou Brňané těšit na elektronickou hudbu na festivalu Špilberk Open Air 2017, ale i na španělské rytmy a jídlo na festivalu Ibérica. Začne také měsíc autorského čtení, Jakubák open nabídne partii kuliček a bude první možnost vyzkoušet si Noc v kasematech.

 Už tradiční akce s podtitulem „Neboj se a cvrnkni si“ Jakubák open vypukne v pátek v 16 hodin. Soutěžící se opět budou snažit vyhrát putovní Pohár Zrcadlové kuličky v menším než malém důlku na turnaji pořádaném Divadlem Bolka Polívky na počest ukončení již 24. divadelní sezóny. Match v kuličkách doplní i doprovodný program v podobě toho nejlepšího z Re-Kabaret a vystoupení skupiny The Newmour Experience.

Už od středy probíhá 14. ročník Festival španělské kultury Ibérica, který se letos koná převážně v Brně. Celý víkend tedy bude možné nakouknout do iberoamerické gastronomie i různých hudebních, tanečních a jiných uměleckých oblastí této kultury.

Elektronická hudba v pátek opět rozduní hrad Špilberk na druhém ročníku Špilberk Open Air 2017. Pro návštěvníky budou přístupné tři stage, chill out zóna, vizualizace a samozřejmě i občerstvení. Festival nabídne žánry jako house, deep house, tech house a electronica.

Neformální fiesta proběhne v sobotu od devatenácté hodiny v Ponava Cafe. Hosté si zde užijí flamencovou hudbu, španělské jídlo a pití a krásný relax, který k začínajícím letním prázdninám patří.

Už osmnáctý ročník Měsíce autorského čtení začne v sobotu 1. července. Kromě autorů z Česka, Slovenska, Polska a Ukrajiny se jako čestný host festivalu ukáží autoři z Gruzie. Hned první den se představí první gruzínský host, překladatel a dobrodruh Datho Turašvili (na snímku vlevo dole) se svým románovým debutem Útěk ze SSSR (Džínová generace).

V sobotu proběhne první ze tří nocí v kasematech Špilberku, při které si zájemci, kteří mají pro strach uděláno, mohou vyzkoušet, jaký komfort měli v těchto místech před dvě stě lety brněnští vězni. Na návštěvníky zde čeká tma, dřevěná pryčna, chlad a přísný vězeňský režim.

Středisko volného času Lužánky si připravilo na neděli od patnácté hodiny koncert skupiny Baobab, která má slogan „s cimbálem tradičně i netradičně“.

Další tipy na víkend jsou i na www.gotobrno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít