Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: Španělská i elektro hudba, kuličky, autorské čtení a noc v kasematech

30. června 2017 2 minuty čtení
(bim) – První prázdninový víkend se mohou Brňané těšit na elektronickou hudbu na festivalu Špilberk Open Air 2017, ale i na španělské rytmy a jídlo na festivalu Ibérica. Začne také měsíc autorského čtení, Jakubák open nabídne partii kuliček a bude první možnost vyzkoušet si Noc v kasematech.

 Už tradiční akce s podtitulem „Neboj se a cvrnkni si“ Jakubák open vypukne v pátek v 16 hodin. Soutěžící se opět budou snažit vyhrát putovní Pohár Zrcadlové kuličky v menším než malém důlku na turnaji pořádaném Divadlem Bolka Polívky na počest ukončení již 24. divadelní sezóny. Match v kuličkách doplní i doprovodný program v podobě toho nejlepšího z Re-Kabaret a vystoupení skupiny The Newmour Experience.

Už od středy probíhá 14. ročník Festival španělské kultury Ibérica, který se letos koná převážně v Brně. Celý víkend tedy bude možné nakouknout do iberoamerické gastronomie i různých hudebních, tanečních a jiných uměleckých oblastí této kultury.

Elektronická hudba v pátek opět rozduní hrad Špilberk na druhém ročníku Špilberk Open Air 2017. Pro návštěvníky budou přístupné tři stage, chill out zóna, vizualizace a samozřejmě i občerstvení. Festival nabídne žánry jako house, deep house, tech house a electronica.

Neformální fiesta proběhne v sobotu od devatenácté hodiny v Ponava Cafe. Hosté si zde užijí flamencovou hudbu, španělské jídlo a pití a krásný relax, který k začínajícím letním prázdninám patří.

Už osmnáctý ročník Měsíce autorského čtení začne v sobotu 1. července. Kromě autorů z Česka, Slovenska, Polska a Ukrajiny se jako čestný host festivalu ukáží autoři z Gruzie. Hned první den se představí první gruzínský host, překladatel a dobrodruh Datho Turašvili (na snímku vlevo dole) se svým románovým debutem Útěk ze SSSR (Džínová generace).

V sobotu proběhne první ze tří nocí v kasematech Špilberku, při které si zájemci, kteří mají pro strach uděláno, mohou vyzkoušet, jaký komfort měli v těchto místech před dvě stě lety brněnští vězni. Na návštěvníky zde čeká tma, dřevěná pryčna, chlad a přísný vězeňský režim.

Středisko volného času Lužánky si připravilo na neděli od patnácté hodiny koncert skupiny Baobab, která má slogan „s cimbálem tradičně i netradičně“.

Další tipy na víkend jsou i na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.