Tipy na víkend: souboj fotbalových legend, ohňostroj i koupaliště

  • 02. června 2017
  • 2 minuty čtení
(bim) – Fotbalový Souboj legend za Lužánkami, první soutěžní ohňostroj, premiéra na koupalištích, oslava Dne dětí mohou být tipy pro víkend. Bude však prostor i pro sport a kulturu.

V Souboji legend za Lužánkami v sobotu 3. června budou k vidění největší fotbalové ikony mimo jiné z brněnské Zbrojovky, z pražských týmů Slavie, Sparta a Bohemians 1905, ale i zahraničních hostů z Bratislavy a Barcelony.

Sobotní noční oblohu rozzáří první soutěžní ohňostroj mezinárodní přehlídky Ignis brunensis 2017. Má název Jack Sparrow a připravil jej Ignis brunensis tým z ČR. Odstartuje na Brněnské přehradě o půl jedenácté večer.

Začíná koupání ve venkovních bazénech. Koupaliště na Kraví hoře je již několik hodin otevřené pro veřejnost. V sobotu jej budou následovat areály Riviéra a v Zábrdovicích. Kryté bazény společnosti STAREZ-SPORT jsou v provozu i letním období.

Festival Latinské Ameriky Merkado začal v pátek v deset hodin na Moravském náměstí. K ochutnání jsou zde exotické pokrmy i nápoje. Nachystána je i přehlídka latinskoamerických trhů, hudba i tanec v latinských rytmech.

Pracoviště Legato SVČ Lužánky si na víkend připravilo pro milovníky deskových her všech věkových kategorií Jarní Brnohraní.

Dětský den s úsměvem připravuje na sobotu ZOO Brno. K vidění budou komentovaná krmení oblíbených zvířat jako jsou medvědi či lachtani s osobnostmi. Děti si také mohou nechat namalovat obličej, nechat si udělat zootetování, vyrobit si náramek, vyzkoušet si skákací boty či shlédnout divadelní představení.

Trochu jiný dětský den v sobotu nabízí sportovní letiště Medlánky. K vidění zde budou ukázky práce Městské policie, Hasičského sboru, Univerzity obrany či letové ukázky Aeroklubu Medlánky. Pro děti jsou taktéž připraveny hry a zábavné soutěže.

O víkendu na Brněnské přehradě uskuteční Brněnský festival dračích lodí.

V neděli od čtrnácté hodiny bude v Lužánkách zahájena akce Běhejme a pomáhejme. Výdělek z tohoto prvního ročníku charitativního běhu pořádaného organizací Dejte nám šanci bude darován na útulky v Brně.

Další tipy na víkend jsou i na www.gotobrno.cz.

Nenechte si ujít