Tipy na víkend: šifry, majáles, výstava a plavecké závody

  • 04. května 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) – Šifrovací hra, studentské oslavy příchodu máje, výstava a plavecké závody jsou tipy na tento víkend.

Od prvních minut soboty se mohou hráči přihlásit do 3. kola šifrovací hry Brno, co není. Má podtitul Tajemství hlubin. Hru mohou hráči absolvovat každý den v libovolný čas. Prvních pět týmů, které zvládnou kolo nejrychleji s kladnými body, získá odměnu v podobě unikátního zážitku. Výherci mohou přijít do kryté padesátky. Bazén bude na dvě hodiny zarezervovaný pouze pro ně, a to s vodními atrakcemi. V termínu 12. května od 14 do 16 hodin.

Brněnský majáles vypukne v sobotu v 10.30 kácením májky na náměstí Svobody. V jedenáct dopoledne vyrazí z náměstí Svobody průvod studentů na výstaviště. Jednotlivé školy budou doprovázet hudebníci. Kapely pojedou na alegorických vozech. Od poledne akce na výstavišti pokračuje až do noci hudebním festivalem za účasti dvacítky kapel a interpretů.

Za knížkami s Analfabetou, tedy na cestu do světa dětské literatury, se mohou malí i velcí vydat o víkendu v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu. Koná se tu výstava, která chce zábavnou formou seznámit děti s literaturou, a to jak českou, tak světovou.

V padesátimetrovém bazénu za Lužánkami se o víkendu uskutečni 44. ročník plaveckých závodů Májové Brno. Je určen pro mladší a starší žactvo. „Závodit budou naděje z ČR, Slovenska, Polska, Maďarska a Ruska. Celkem je přihlášeno 587 mladých závodníků a závodnic a v plánu je přes 2600 individuálních startů,“ uvedl Jiří Vlček, mluvčí pořádajícího Klubu plaveckých sportů policie Kometa Brno.

Další tipy najdete i na www.gotobrno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít