Tipy na víkend: šifry, jazz, Den Země, burza, sport a společné fandění Kometě - Tiskový servis

Tipy na víkend: šifry, jazz, Den Země, burza, sport a společné fandění Kometě

  • 20. dubna 2018
  • 3 minuty čtení

(ik) – Šifrovací hra, jazz, oslavy Dne Země, automoto burza, prezentace sokolů, kontrola zraku, půlmaraton a společné fandění hokejistům Komety na Zelném trhu jsou tipy na tento víkend.

Druhé kolo šifrovací hry s názvem Brno, co není se otevírá v sobotu v 10 hodin. Hru poté mohou zájemci absolvovat každý den od 10 do 22 hodin. Podrobné informace najdete zde. Ve druhém kole se představí prostřednictvím šifrovací hry projekt Janáčkova kulturního centra – nový sál pro Brno.

V Sono centru na Veveří ulici vystoupí dnes od 20 hodin slovenský humorista, dramatik, spisovatel, textař, herec, režisér, moderátor a zpěvák Milan Lasica spolu s orchestrem Bratislava Hot Serenaders, který se pod vedením Juraja Bartoša hraje hot-jazzovou hudbu 20. a 30. let. Více na facebookové události

Oslavy Dne Země se budou konat v sobotu na Kraví hoře s podtitulem Fandíme fauně. Akce pořádaná vzdělávacím zařízením Lipka je pořadu od 10 do 18 hodin. Je určená zejména pro děti a jejich rodiče. Tématem budou zvířata, živočichové, soužití s nimi, jejich ochrana a péče o ně.

V rámci zahájení cyklistické sezony si mohou školáci prvních až šestých tříd otestovat své znalosti a dovednosti na dopravním hřišti u ZŠ Pastviny v Komíně, a to v sobotu od 10 do 16 hodin.

Veteran Automoto Club Brno pořádá v sobotu od 8 do 17 hodin výstavu a burzu historických vozidel a motocyklů. MotorTechna se koná na výstavišti.

V sobotu mohou lidé od 10 do 17 hodin bez objednání a bez čekání navštívit očního lékaře. V obchodním centru Avion Shopping Park se totiž koná charitativní akce Každý krok pomáhá včetně řady zdravotních vyšetření. Návštěvníci si tak mohou ověřit například také to, zda mají v těle zdravý poměr svalové hmoty a tuků nebo se můžou nechat proškolit v první pomoci. Akci pořádá Oborová zdravotní pojišťovna.

Přehlídku sportovních i uměleckých zájmových organizací z jižní Moravy připravili u příležitosti blížícího se všesokolského sletu jihomoravští sokolové. Uskuteční se v sobotu od 10 hodin v nákupním centru Olympia těsně za hranicemi Brna. Součástí přehlídky bude 9. ročník závodu ve šplhu.

Hlavní závod Brněnského půlmaratonu odstartuje v neděli v 11 hodin na Rašínově ulici. 2 000 vytrvalců poběží přes náměstí Svobody, Nové Sady, Poříčí, kolem části výstaviště, dále po Husově zpět do centra. Závod přinese i jistá dopravní omezení.

Fanoušci Komety mohou sledovat páté finálové utkání o mistrovský titul s Třincem na velkoplošné obrazovce na Zelném trhu. V přímém přenosu, tedy v neděli od 17. Hodinu před začátkem a hodinu po ukončení zápasu budou z bezpečnostních důvodů uzavřeny všechny příjezdové komunikace k Zelnému trhu.

Další tipy najdete také na www.gotobrno.cz.

Další články z rubriky