Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: šifry, jazz, Den Země, burza, sport a společné fandění Kometě

20. dubna 2018 3 minuty čtení
(ik) – Šifrovací hra, jazz, oslavy Dne Země, automoto burza, prezentace sokolů, kontrola zraku, půlmaraton a společné fandění hokejistům Komety na Zelném trhu jsou tipy na tento víkend.

Druhé kolo šifrovací hry s názvem Brno, co není se otevírá v sobotu v 10 hodin. Hru poté mohou zájemci absolvovat každý den od 10 do 22 hodin. Podrobné informace najdete zde. Ve druhém kole se představí prostřednictvím šifrovací hry projekt Janáčkova kulturního centra – nový sál pro Brno.

V Sono centru na Veveří ulici vystoupí dnes od 20 hodin slovenský humorista, dramatik, spisovatel, textař, herec, režisér, moderátor a zpěvák Milan Lasica spolu s orchestrem Bratislava Hot Serenaders, který se pod vedením Juraja Bartoša hraje hot-jazzovou hudbu 20. a 30. let. Více na facebookové události

Oslavy Dne Země se budou konat v sobotu na Kraví hoře s podtitulem Fandíme fauně. Akce pořádaná vzdělávacím zařízením Lipka je pořadu od 10 do 18 hodin. Je určená zejména pro děti a jejich rodiče. Tématem budou zvířata, živočichové, soužití s nimi, jejich ochrana a péče o ně.

V rámci zahájení cyklistické sezony si mohou školáci prvních až šestých tříd otestovat své znalosti a dovednosti na dopravním hřišti u ZŠ Pastviny v Komíně, a to v sobotu od 10 do 16 hodin.

Veteran Automoto Club Brno pořádá v sobotu od 8 do 17 hodin výstavu a burzu historických vozidel a motocyklů. MotorTechna se koná na výstavišti.

V sobotu mohou lidé od 10 do 17 hodin bez objednání a bez čekání navštívit očního lékaře. V obchodním centru Avion Shopping Park se totiž koná charitativní akce Každý krok pomáhá včetně řady zdravotních vyšetření. Návštěvníci si tak mohou ověřit například také to, zda mají v těle zdravý poměr svalové hmoty a tuků nebo se můžou nechat proškolit v první pomoci. Akci pořádá Oborová zdravotní pojišťovna.

Přehlídku sportovních i uměleckých zájmových organizací z jižní Moravy připravili u příležitosti blížícího se všesokolského sletu jihomoravští sokolové. Uskuteční se v sobotu od 10 hodin v nákupním centru Olympia těsně za hranicemi Brna. Součástí přehlídky bude 9. ročník závodu ve šplhu.

Hlavní závod Brněnského půlmaratonu odstartuje v neděli v 11 hodin na Rašínově ulici. 2 000 vytrvalců poběží přes náměstí Svobody, Nové Sady, Poříčí, kolem části výstaviště, dále po Husově zpět do centra. Závod přinese i jistá dopravní omezení.

Fanoušci Komety mohou sledovat páté finálové utkání o mistrovský titul s Třincem na velkoplošné obrazovce na Zelném trhu. V přímém přenosu, tedy v neděli od 17. Hodinu před začátkem a hodinu po ukončení zápasu budou z bezpečnostních důvodů uzavřeny všechny příjezdové komunikace k Zelnému trhu.

Další tipy najdete také na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.