Přeskočit na obsah

Tipy na víkend s vůní uzeného

02. března 2018 3 minuty čtení
(gak) - První březnový víkend nabídne sci-fi ples, cvičící maraton na podporu lidí trpících roztroušenou sklerózou nebo slavnosti uzeného masa. Díky mrazivému počasí bude možné bruslit na přírodních vodních plochách ve městě.

V pátek lidé uctí památku slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Sraz je v 17 hodin na Malinovského náměstí, odkud se bude pokračovat na náměstí Svobody. Tam poté promluví řečníci z řad žurnalistů. 

O chvíli později se dobrovolníci připojí k maratonu na podporu lidí s roztroušenou sklerózou. Do něj se zapojí 33 měst z celé české republiky. 

Cvičebního maratonu se kromě nemocných účastní jejich rodiny, přátelé, kolegové, terapeuti, lékaři. „Zapojit se ale může každý, kdo chce podpořit dobrou věc. Letos budeme v Brně poprvé cvičit na dvou místech,“ říká za organizátory Vlasta Blatná ze spolku Roska Brno-město a doplňuje: „Vstupné je dobrovolné a výtěžek poputuje na sportovní aktivity a nákup speciálních rehabilitačních pomůcek pro nemocné, na které zdravotní pojišťovny nepřispívají.“

V Brně začnou lidé cvičit v Dětském centru TJ Sokol Brno 1 na ulici Kounicova v pátek 2. března od 18 do 24 hodin a pokračovat budou v sobotu 3. března na stejném místě od 10 do 18 hodin a v Lázeňském a relaxačním centru na ulici Rašínova od 10 do 17 hodin. Podrobné informace naleznete na webu http://maratonmars.cz/

Na hradě Veveří se v sobotu a neděli rozhodne, kdo bude králem moravských uzenářů. Vedle moravského uzeného se již pošesté představí moravští i přespolní uzenáři nejširší výběr voňavých párků, pikantních klobásek, paštiček, salámů, slanin a mnoha dalších výrobků. Degustaci uzeného doplní degustace desítek nejlepších moravských vín.

Vstupenka na akci stojí 130 Kč, pro děti, studenty a seniory pak 100 Kč. Vstupné zahrnuje vstup do hradu Veveří a na hradby, soutěžní ochutnávku uzeného od osmi uzenářů, čerstvou ovarovou polévku, ochutnávku teplého uzeného z udírny a další. Více informací na webu události.  

V sobotu večer se mohou lidé vydat plnou parou do budoucnosti. VIDA! science centre totiž podruhé pořádá ples. Tentokrát laděný do stylu steampunku aneb vědeckofantastického 19. století. Návštěvníci se mohou těšit na kapelu Fantajm, bar, science show i fotokoutek s camerou obscurou i předtančení. Vstupenka stojí v předprodeji 200 korun, na místě se cena zvedne o další stokorunu. Více informací na https://vida.cz/afterdark/.

Celý víkend se budou v Brně hrát deskovky. Festival deskových her nabídne více než 200 titulů včetně novinek. Samozřejmě nebudou chybět ani turnaje o deskové hry. Začátek akce je v pátek 2. března 2018 v 16:00 a oficiální konec akce je v neděli 16:00. Více info na Facebooku události

Kdo by chtěl strávit víkend v přírodě, má díky mrazivému počasí příležitost vytáhnout brusle a zajezdit si na některých přírodních vodních plochách. Se zvýšenou opatrností a na vlastní nebezpečí je možné bruslit v Mariánském údolí a na Žebětínském rybníce. Strážníci naopak nedoporučují vstup na led na Brněnské přehradě, a to z důvodu plnění vodní nádrže. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.