Tipy na víkend: plavba, vstupy do netradičních míst, ples, cyklotest a bitva

  • 13. dubna 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) – Start plavební sezóny, Open House, dobročinný ples, cyklistický test pro školáky a historická bitva na hradě Veveří jsou tipy pro tento víkend.

V sobotu v 10 hodin ve své základně u přehrady slavnostně zahájí brněnský dopravní podnik (DPMB) již 72. plavební sezónu. Cestující bude opět vozit po hladině šest lodí s názvy partnerských měst Brna. Plavidla mají elektrický pohon. „Loni naše lodě převezly více než 245 tisíc návštěvníků. Doufám, že v nové sezóně toto číslo opět navýšíme,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

V sobotu pořádá Turistické informační středisko akci Open House. Zájemci mohou navštívit zdarma 22 jinak běžně nepřístupných míst a budov. Například základnu profesionálních hasičů, industriální prostory Mosilany a Impact Hub, funkcionalistickou památku koupaliště v Zábrdovicích, věže pavilonu G a Biskupského gymnázia.

Dozvukem hlavní plesové sezóny bude sobotní Ples pro Fenix. Jediný ples pro vozíčkáře v Brně a nejspíš i největší ples svého druhu v ČR se koná ve Voroněži od devatenácti hodin. Program ozvláštní žonglérská světelná šou, taneční vystoupení Baletu Národního divadla Brno, ale i taneční vystoupení na vozíku nebo benefiční dražba. Kompletní výtěžek z plesu je určen na podporu činnosti organizace ParaCENTRUM Fenix. 

Hrad Veveří u přehrady se v sobotu stane táborem pro 170 francouzských, rakouských i ruských vojáků z napoleonských dob, kteří v historických uniformách svedou bitvu o panské sídlo. V černé kuchyni kuchaři připraví jídlo pro vojáky podle receptů z 19. století. Vrcholem akce bude ve 14 hodin vojenská bitva.

Další tipy najdete také na www.gotobrno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít