Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: oslavy mistrů, florbal a gastronomie

27. dubna 2018 2 minuty čtení
(ik) – Oslavy Komety na Zelném trhu, florbal a gastronomie jsou tipy na tento víkend.

Hlavní oslavy mistrovského titulu HC Kometa budou na pořadu v sobotu na Zelném trhu. Fanoušci klubu se tam sejdou s hráči. Akce začne ve 13 hodin, protože Kometa získala 13 titulů. Pivovar Starobrno coby generální partner Komety připravil pivo za symbolickou cenu. „Na pořadu jsou i vystoupení kapel, hokejisté dorazí kolem 15. hodiny a program bude pokračovat s řadou překvapení do sedmnácti,“ pozval na akci Michal Chylík, mluvčí klubu.

V pátek večer český národní florbalový tým v DRFG Areně v prvním utkání turnaje Euro Floorball Tour bude hrát se Švédy. V sobotu český celek pak čeká Švýcarsko a v neděli na závěr Finsko. Tyto týmy patří ke světové špičce.

Třetí ročník festivalu Ochutnej Svět, tedy stovky chutí a vůní z celého světa, se koná o víkendu pod Petrovem ve FoodParku v Malé Americe. Delikatesy tu připraví dvacítka kuchařů z různých kontinentů.

Další tipy jsou povíkendové.

V pondělí bude na pořadu od 16.30 slavnostní koncert k 73. výročí osvobození Brna Nebe plné hvězd v sadech Národního odboje.

V úterý 1. května začne ve 14 hodin akce Mamut u Anthroposu v Pisárkách.

A po svátečním dnu krev, pot a slzy na plátně a velkou party s českými i zahraničními celebritami mimo plátno slibuje první festival TV a online seriálové tvorby ve střední a východní Evropě Serial Killer. Koná se do 5. května.

Další tipy najdete také na www.gotobrno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nová Zbrojovka. Foto: Marie Schmerková
Přednášky a exkurze nastíní budoucnost Brna

Kam kráčíš, Brno? Tuto otázku si klade stejnojmenná akce, která začne 24. září a potrvá do 17. října.

Revitalizovaný vnitroblok na Skácelově. Foto: archiv MMB
Ekodotace podpoří zelené vnitrobloky, nábřeží i vzdělávání

Tři brněnské dotační programy, které se věnují životnímu prostředí, jsou otevřené od poloviny září do 31. října.

Nové vodní prvky na Dominikánském náměstí. Foto: Kateřina Havelková
Obrazem: Kužely osvěžují vzhled náměstí i návštěvníky

Pohled na Novou radnici už nikdy nebude stejný. V půlce prázdnin na prostranství pod ní přibyly tři bronzové kužely o úctyhodných rozměrech – váží od 200 do 1 000 kilogramů a na výšku měří od 1,4 po 2,4 metru. Slouží nejen jako umělecké dílo, ale také jako vodní prvek. „Stejně jako potrubí, i naše prvky jsou nosičem vodního média, vynášejí ho z podzemních útrob na povrch,“ vysvětlil za autorské duo Tomáš Pavlacký.

Zdeňka Procházková se tématu kyberšikany věnuje řadu let. Foto: Z. Kolařík
Nezakazujte, vysvětlujte, vzkazuje rodičům policistka

Když se dítě vrací domů s poničenými věcmi, v horším případě s modřinami, každého rodiče napadne, že mu někdo ubližuje. Jak ale poznat, že čelí nějakému riziku v online prostoru, na internetu? A jak ho na potenciálně nebezpečné situace připravit? Zeptali jsme se odbornice od Policie České republiky Zdeňky Procházkové, která se danému tématu věnuje řadu let.

Nenechte si ujít

Brněnské kulturní fórum XVII
Dostupnost v umění řeší Brněnské kulturní fórum

Tématem již sedmnáctého Brněnského kulturního fóra je dostupnost. Tentokrát se bude nejenom debatovat a sdílet, ale současně si návštěvníci užijí i krátké umělecké ukázky. 

Hudební vystoupení na Tmavomodrém festivalu 2021. Foto: TIC Brno
Víkendové Brno žije! Konají se komunitní festivaly, setkají se i fandové MHD

Brno vyhlíží nový víkend, který nabídne plno zajímavých akcí. Uskuteční se například benefiční festival v kontaktním centru, narozeninová oslava kreativního hubu nebo akce na dopravním hřišti zaměřená na bezpečnost dětí v provozu. Naskýtá se však i nespočet dalších možností, jak lze strávit volné chvíle.

Přípravný zápas české reprezentace s Nizozemskem před mistrovstvím Evropy 2023. Foto: Lenka Brožová
Brno přivítá nejlepší baseballisty Evropy. Co šampionát nabídne?

Blíží se začátek vrcholné sportovní akce. Od 24. září do 1. října hostí Česko mistrovství Evropy v baseballu, přičemž jedna ze základních skupin i zápasy play-off se odehrají přímo v Brně. Kromě kvalitních soubojů se můžete těšit také na spoustu doprovodných aktivit.

Držitelé ocenění Křesadlo za rok 2022. Foto: Křesadlo – Jihomoravský kraj
Příběhy nezištné pomoci a lidství: pošesté se uděluje cena Křesadlo

Vrací se ocenění pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Již pošesté se koná anketa Křesadlo, jež vyzdvihuje činnost dobrovolníků i jejich životní příběhy. Během září se sbírají nominace do jednotlivých kategorií, příští měsíc naváže také hlasování veřejnosti.