Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: oslavy mistrů, florbal a gastronomie

27. dubna 2018 2 minuty čtení
(ik) – Oslavy Komety na Zelném trhu, florbal a gastronomie jsou tipy na tento víkend.

Hlavní oslavy mistrovského titulu HC Kometa budou na pořadu v sobotu na Zelném trhu. Fanoušci klubu se tam sejdou s hráči. Akce začne ve 13 hodin, protože Kometa získala 13 titulů. Pivovar Starobrno coby generální partner Komety připravil pivo za symbolickou cenu. „Na pořadu jsou i vystoupení kapel, hokejisté dorazí kolem 15. hodiny a program bude pokračovat s řadou překvapení do sedmnácti,“ pozval na akci Michal Chylík, mluvčí klubu.

V pátek večer český národní florbalový tým v DRFG Areně v prvním utkání turnaje Euro Floorball Tour bude hrát se Švédy. V sobotu český celek pak čeká Švýcarsko a v neděli na závěr Finsko. Tyto týmy patří ke světové špičce.

Třetí ročník festivalu Ochutnej Svět, tedy stovky chutí a vůní z celého světa, se koná o víkendu pod Petrovem ve FoodParku v Malé Americe. Delikatesy tu připraví dvacítka kuchařů z různých kontinentů.

Další tipy jsou povíkendové.

V pondělí bude na pořadu od 16.30 slavnostní koncert k 73. výročí osvobození Brna Nebe plné hvězd v sadech Národního odboje.

V úterý 1. května začne ve 14 hodin akce Mamut u Anthroposu v Pisárkách.

A po svátečním dnu krev, pot a slzy na plátně a velkou party s českými i zahraničními celebritami mimo plátno slibuje první festival TV a online seriálové tvorby ve střední a východní Evropě Serial Killer. Koná se do 5. května.

Další tipy najdete také na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.