Tipy na víkend: Olympijský festival, Rozmarné léto, medvědi, výstava a létající disky

  • 23. února 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) – Olympijský festival, Rozmarné léto v šapitó, Mezinárodní den ledních medvědů, výstava Atol a putující slunce na Špilberku a létající disky jsou tipy na tento víkend.

Olympijský festival na výstavišti vrcholí. Do čtvrtka večera přišlo na něj 122 000 malých i velkých návštěvníků, jak dokládá snímek vlevo nahoře. Dnes tam míří další. Mohou společně fandit českým reprezentantům. A také se setkat s hokejisti Komety na autogramiádě, která začne dnes v 16 hodin.

Dnes z olympioniků na výstaviště dorazí i snowboardcrossař Jan Kubičík. Předvede exhibici ve snowparku. Zítra pak budou k vidění i sportovní ukázky v rychlobruslení, metané a krasobruslení. Přijede bronzová medailistka z letních her v Riu, teniska Lucie Hradecká.

V neděli festival zakončí snowboardové závody a závěrečný ceremoniál. Program najdete zde.

Zoo vzpomene Mezinárodní den ledních medvědů, který se každoročně koná 27. února. Zahrada bude tyto krásné šelmy oslavovat už od soboty. Návštěvníci se mohou těšit na komentovaná krmení v sobotu a v neděli od 10.30.

V závěru týdne začala na Špilberku výstava Atol a putující slunce, která vybírá to nejdůležitější z tvorby významného brněnského malíře Pavla Navrátila (1933–1981).  Jeho dílo představí Muzeum města Brna na Špilberku spolu s ukázkou děl Navrátilových blízkých kolegů – sochaře Zdeňka Macháčka a malířů Miroslava Šimordy a Bohumíra Matala.

V hale VUT Pod Palackého vrchem se po oba víkendové dny uskuteční mistrovství ČR v ultimate frisbee, tedy v klání týmů s létajícím diskem. Cílem hry je chytit disk v koncové zóně soupeře. Startovat bude 20 celků.

Další tipy najdete na www.gotobrno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít