Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: Olympijský festival, Rozmarné léto, medvědi, výstava a létající disky

23. února 2018 2 minuty čtení
(ik) – Olympijský festival, Rozmarné léto v šapitó, Mezinárodní den ledních medvědů, výstava Atol a putující slunce na Špilberku a létající disky jsou tipy na tento víkend.

Olympijský festival na výstavišti vrcholí. Do čtvrtka večera přišlo na něj 122 000 malých i velkých návštěvníků, jak dokládá snímek vlevo nahoře. Dnes tam míří další. Mohou společně fandit českým reprezentantům. A také se setkat s hokejisti Komety na autogramiádě, která začne dnes v 16 hodin.

Dnes z olympioniků na výstaviště dorazí i snowboardcrossař Jan Kubičík. Předvede exhibici ve snowparku. Zítra pak budou k vidění i sportovní ukázky v rychlobruslení, metané a krasobruslení. Přijede bronzová medailistka z letních her v Riu, teniska Lucie Hradecká.

V neděli festival zakončí snowboardové závody a závěrečný ceremoniál. Program najdete zde.

Zoo vzpomene Mezinárodní den ledních medvědů, který se každoročně koná 27. února. Zahrada bude tyto krásné šelmy oslavovat už od soboty. Návštěvníci se mohou těšit na komentovaná krmení v sobotu a v neděli od 10.30.

V závěru týdne začala na Špilberku výstava Atol a putující slunce, která vybírá to nejdůležitější z tvorby významného brněnského malíře Pavla Navrátila (1933–1981).  Jeho dílo představí Muzeum města Brna na Špilberku spolu s ukázkou děl Navrátilových blízkých kolegů – sochaře Zdeňka Macháčka a malířů Miroslava Šimordy a Bohumíra Matala.

V hale VUT Pod Palackého vrchem se po oba víkendové dny uskuteční mistrovství ČR v ultimate frisbee, tedy v klání týmů s létajícím diskem. Cílem hry je chytit disk v koncové zóně soupeře. Startovat bude 20 celků.

Další tipy najdete na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.