Tipy na víkend: Olympijský festival, filmová přehlídka, závody spřežení i karnevaly

  • 16. února 2018
  • 2 minuty čtení
(ral) – Nadcházející mrazivý víkend se dál nese v duchu olympiády i masopustních tradic. Mimo to dopřeje Brňanům i vozatajské závody, tematické vycházky po městě, filmový festival ve Scale či bohatý zábavný i vzdělávací program Dnů dětské onkologie.

Fandit české reprezentaci a sami si vyzkoušet sportovní disciplíny, v nichž se na olympiádě soutěží, můžete po celý den na Olympijském festivalu Brno. Program brněnského stánku nově obohatí regenerační centrum Mráz léčí, které pomocí ukázek přiblíží veřejnosti, jak funguje kryoléčba. Na děti čeká opičí dráha, za jejíž zdolání získají odměnu, nebo možnost nechat si pomalovat obličej národními barvami. Plné vstupné na Olympijský festival, který je otevřený od 9 do 19 hodin (v pátek a v sobotu do 21 hodin) je 50 Kč, čtenáři Brněnského metropolitanu najdou voucher na jednu vstupenku v únorovém čísle na straně 4.

Turistické informační centrum připomene několika tematickými vycházkami po Brně Mezinárodní den průvodců. Vstupenky jsou stále dostupné například na procházku zaměřenou na brněnské kostely, historii i současnosti vinné kultury nebo proměny brněnských škol.

Osvětu, zábavu i dobré skutky přinesou Dny dětské onkologie. Tento celosvětový projekt má za cíl pobavit i podpořit malé pacienty a přiblížit veřejnosti problematiku dětských onkologických onemocnění. Na páteční i sobotní odpoledne je připravený program na náměstí Svobody, v knihovně Jiřího Mahena, na Hvězdárně a planetáriu Brno i přímo v Dětské nemocnici.

Univerzitní kino Scala bude do soboty hostit přehlídku filmů Wese Andersona, režiséra a scénáristu pětkrát nominovaného na Oscara. Jeho patrně nejslavnější, čtyřmi Oscary ověnčený film Grandhotel Budapešť uvede Scala dnes ve 20.30. Kompletní program akce Střed fantastiky: Přehlídka filmů Wese Andersona naleznete zde.

Netradiční sportovní zážitek nabízí halové vozatajské závody na Veterinární a farmaceutické univerzitě. Odehrají se v sobotu i v neděli vždy od 10 hodin a představí se v nich jednospřeží, dvojspřeží i čtyřspřeží. 

Víkend po Popeleční středě vrcholí karnevalová sezóna. K reji masek se můžete s dětmi připojit například v Maloměřicích nebo v Komárově. Karneval spojený s ochutnávkou zabijačkových specialit v sobotu pořádá Otevřená zahrada.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít