Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: Olympijský festival, filmová přehlídka, závody spřežení i karnevaly

16. února 2018 2 minuty čtení
(ral) – Nadcházející mrazivý víkend se dál nese v duchu olympiády i masopustních tradic. Mimo to dopřeje Brňanům i vozatajské závody, tematické vycházky po městě, filmový festival ve Scale či bohatý zábavný i vzdělávací program Dnů dětské onkologie.

Fandit české reprezentaci a sami si vyzkoušet sportovní disciplíny, v nichž se na olympiádě soutěží, můžete po celý den na Olympijském festivalu Brno. Program brněnského stánku nově obohatí regenerační centrum Mráz léčí, které pomocí ukázek přiblíží veřejnosti, jak funguje kryoléčba. Na děti čeká opičí dráha, za jejíž zdolání získají odměnu, nebo možnost nechat si pomalovat obličej národními barvami. Plné vstupné na Olympijský festival, který je otevřený od 9 do 19 hodin (v pátek a v sobotu do 21 hodin) je 50 Kč, čtenáři Brněnského metropolitanu najdou voucher na jednu vstupenku v únorovém čísle na straně 4.

Turistické informační centrum připomene několika tematickými vycházkami po Brně Mezinárodní den průvodců. Vstupenky jsou stále dostupné například na procházku zaměřenou na brněnské kostely, historii i současnosti vinné kultury nebo proměny brněnských škol.

Osvětu, zábavu i dobré skutky přinesou Dny dětské onkologie. Tento celosvětový projekt má za cíl pobavit i podpořit malé pacienty a přiblížit veřejnosti problematiku dětských onkologických onemocnění. Na páteční i sobotní odpoledne je připravený program na náměstí Svobody, v knihovně Jiřího Mahena, na Hvězdárně a planetáriu Brno i přímo v Dětské nemocnici.

Univerzitní kino Scala bude do soboty hostit přehlídku filmů Wese Andersona, režiséra a scénáristu pětkrát nominovaného na Oscara. Jeho patrně nejslavnější, čtyřmi Oscary ověnčený film Grandhotel Budapešť uvede Scala dnes ve 20.30. Kompletní program akce Střed fantastiky: Přehlídka filmů Wese Andersona naleznete zde.

Netradiční sportovní zážitek nabízí halové vozatajské závody na Veterinární a farmaceutické univerzitě. Odehrají se v sobotu i v neděli vždy od 10 hodin a představí se v nich jednospřeží, dvojspřeží i čtyřspřeží. 

Víkend po Popeleční středě vrcholí karnevalová sezóna. K reji masek se můžete s dětmi připojit například v Maloměřicích nebo v Komárově. Karneval spojený s ochutnávkou zabijačkových specialit v sobotu pořádá Otevřená zahrada.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.