Tipy na víkend: Olympijské hry dětí a mládeže, poslední ohňostroj i Dopravní nostalgie

  • 23. června 2017
  • 2 minuty čtení
(bim) – Během víkendu bude v Brně k vidění závěrečný ohňostroj přehlídky Ignis Brunensis, začne Olympiáda dětí a mládeže a brněnská hromadná doprava zaujme i tradičními Dny dopravní nostalgie.

V sobotu bude brněnské nebe z přehrady naposled ozářeno ohňostrojem, který ovšem už nebude soutěžní. Epilog přehlídky, který se rozsvítí nad hrade Špilberk, je nazván Nebe na zemi. Připravil si ho český tým Flash Barrandov SFX. 

I letos jako doprovodný program festivalu Ignis Brunensis proběhnou Dny dopravní nostalgie. Během víkendu bude v provozu parní tramvaj Karolínka, parní vlak a historické tramvaje, trolejbusy i autobusy, kterými se může každý zájemce svézt.

Ve vozovně Komín bude připraven v sobotu den otevřených dveří, při kterém si zájemci prohlédnou celý její areál. Dalším lákadlem je výstava trolejbusů i trolejbus, který bude návštěvníky provážet mycí linkou. 

Podrobnější informace včetně jízdních řádů jsou na webu Dopravního podniku města Brna.

Už v sobotu bude zahájena Olympiáda dětí a mládeže, kterou bude letos hostit Brno. Je vypsáno 22 sportovních odvětví, ve kterých budou děti po pět dní soutěžit. Olympiáda bude provázena i několika koncerty pro účastníky, které budou spojeny se slavnostními ceremoniály. Více o programu na webu

Open air festival na louce nad Kamenkou nazvaný Kamenka Open je jednou z akcí Léto v centru. Součástí bude páteční promítání dokumentů z festivalu Jeden svět a sobotní koncerty. 

Na Zelném trhu může v sobotu každý návštěvník ochutnat RAW a BIO potraviny v rámci Festivalu zdravé strawy a pohybu. Budou zde také k prodeji regionální produkty od místních výrobců.

Ochutnat grilované dobroty můžete také na hradě Veveří, kde se uskuteční Svatojánský festival.

Již třináctý ročník šifrovací hry TEMNO je naplánován na páteční noc. Soutěžit zde budou týmy v nichž trasu absolvuje jeden na invalidním vozíku. Celá hra je bezbariérová. Více o šifrovací hře naleznete zde

Další tipy na víkend jsou dostupné na http://www.gotobrno.cz

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít