Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: noční kostnice, koncert na Špilberku, LétoFest a Léto v centru

18. srpna 2017 1 minuta čtení
(ik) – Prohlídka kostnice, koncert na Špilberku, LétoFest i další akce Léta v centru jsou tipy na nacházející víkend.

I tento pátek od 19 hodin se otevře Kostnice u sv. Jakuba. Prohlídky se konají každých 30 minut ve skupině maximálně po 20 osobách. Poslední prohlídka probíhá 22.30. Svíčkami osvětlené království smrti dokreslí speciální hudba Miloše Štědroně.

V pátek bude 18. Mezinárodní hudební festival Špilberk připravený Filharmonií Brno pokračovat Uherskými tanci. Uskuteční se na nádvoří Špilberku.

Marek Ztracený, Wanastowi vjecy, Portless  jsou lákadla LétoFestu na bývalém fotbalovém stadionu za Lužánkami. Hudební program začne v sobotu ve 13 hodin a celá série vystoupení završí před půlnocí Marek Ztracený a Marta Jandová. Původně měl vystoupit i Karel Gott, ale v pátek se ze zdravotních důvodů omluvil. „Chceme, aby zde byl nejen sport, ale i kultura,“ uvedl bývalý fotbalista a bavič Petr Švancara, který má stadion v pronájmu.

V rámci akce Léto v centru bude v sobotu na Moravském náměstí od 19 hodin diskotéka Elektro sessions a v nedělí na nádvoří Staré radnice divadlo Circus Theater Kaborka. Ukazuje dvojí život umělců a manželů, kontrasty mezi dvěma světy - životem doma a na jevišti.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.