Tipy na víkend: noční kostnice, koncert na Špilberku, LétoFest a Léto v centru

  • 18. srpna 2017
  • 1 minuta čtení
(ik) – Prohlídka kostnice, koncert na Špilberku, LétoFest i další akce Léta v centru jsou tipy na nacházející víkend.

I tento pátek od 19 hodin se otevře Kostnice u sv. Jakuba. Prohlídky se konají každých 30 minut ve skupině maximálně po 20 osobách. Poslední prohlídka probíhá 22.30. Svíčkami osvětlené království smrti dokreslí speciální hudba Miloše Štědroně.

V pátek bude 18. Mezinárodní hudební festival Špilberk připravený Filharmonií Brno pokračovat Uherskými tanci. Uskuteční se na nádvoří Špilberku.

Marek Ztracený, Wanastowi vjecy, Portless  jsou lákadla LétoFestu na bývalém fotbalovém stadionu za Lužánkami. Hudební program začne v sobotu ve 13 hodin a celá série vystoupení završí před půlnocí Marek Ztracený a Marta Jandová. Původně měl vystoupit i Karel Gott, ale v pátek se ze zdravotních důvodů omluvil. „Chceme, aby zde byl nejen sport, ale i kultura,“ uvedl bývalý fotbalista a bavič Petr Švancara, který má stadion v pronájmu.

V rámci akce Léto v centru bude v sobotu na Moravském náměstí od 19 hodin diskotéka Elektro sessions a v nedělí na nádvoří Staré radnice divadlo Circus Theater Kaborka. Ukazuje dvojí život umělců a manželů, kontrasty mezi dvěma světy - životem doma a na jevišti.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít